براساس اعلام سازمان لیگ فدراسیون کشتی، شهر یزد به عنوان میزبان مراحل نیمه نهایی و نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی انتخاب شد.

به گزارش ورزش۱۹، بعد از بررسی گزینه های مختلف برای میزبانی از مرحله نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی، امروز تفاهم نامه رسمی میان رییس سازمان لیگ کشتی و رییس هیات کشتی استان یزد برای برگزاری این مسابقات در تاریخ ۲۲ آبان ماه امضا شد.

عبدالمهدی نصیرزاده، رییس سازمان لیگ کشتی با اعلام این خبرگفت: هدف از این انتخاب در ابتدا این بود که می خواستیم مسابقات مرحله نیمه نهایی و نهایی در یک استان بی طرف برگزار شود. استان یزد هم تقریبا مرکزیت داشت و از طرفی با توجه به علاقه مندی مدیرکل ورزش و جوانان این استان و رییس هیات کشتی یزد برای برگزاری مرحله نهایی مسابقات لیگ برتر کشتی فرنگی، تفاهم نامه امروز به امضا رسید.

وی افزود: با اینکه استان های دیگری بودند که سابقه و تجربه بیشتری برای میزبانی از مسابقات کشتی داشتند، اما سیاست ما بر این بود با اعطای میزبانی به یزد که کشتی در این استان کمتر توسعه یافته بوده، موجب رشد و تعالی کشتی در این استان یزد شویم.

مجتبی صدقی رییس هیات کشتی استان یزد نیز در این باره گفت: تمام تلاش خود را می کنیم تا مسابقاتی در شان نام کشتی ایران برگزار کنیم. با صداوسیما و سایر عوامل اجرایی هماهنگی های لازم صورت گرفته تا میزبان خوبی برای فینال لیگ برتر کشتی فرنگی باشیم. قطعا در فرصت باقی مانده هم سالن مسابقات را که ۵ هزار نفر ظرفیت دارد، بیش از قبل تجهیز می کنیم.

  • منبع خبر : ایرنا