ملی پوشان کاراته ایران در آخرین روز لیگ جهانی کاراته سری آ در استانبول با عملکردی خیره کننده به 6 مدال طلا دست یافتند.

به گزارش ورزش۱۹، دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان سری آ در سال ۲۰۱۹ که از روز جمعه با حضور هزار و ۸۱۳ کاراته کا از ۱۰۲ کشور به میزبانی ترکیه و در استانبول آغاز شده بود، امروز (یکشنبه) به اتمام رسید. تیم ایران در ۲ بخش کاتا (اجرای فرم) و کومیته (مبارزه) زنان و مردان به مصاف حریفان رفت.
رقابت های فوق دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی به منظور کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.
در آخرین روز این مسابقات، نمایندگان ایران با عملکردی خیره کننده در تمامی فینال ها به برتری دست یافته و ۶ مدال طلا کسب کردند.
***نتایج نمایندگان ایران در روز پایانی:
**زنان
«طراوت خاکسار» در فینال وزن منهای ۵۵ کیلوگرم برابر «وون ین» دارنده ۳ مدال طلای آسیا و ۲ برنز جهان از چین تایپه به پیروزی ۵ بر ۲ دست یافت و مدال طلا را به گردن آویخت.
«حیمده عباسعلی» ملی پوش مطرح ایران، در فینال وزن به اضافه ۶۸ کیلوگرم «آیاکو سایتو» ژاپنی را یک بر صفر شکست داد و مدال طلا را به ویترین افتخاراتش اضافه کرد.
در کاتای تیمی، تیم ایران با ترکیب «پریسا رحمانی»، «مائده نصیری» و «مهری یزدانی» در فینال برابر استرالیا به برتری دست یافت تا با عملکردی فراتر از انتظار به مدال طلا برسد.

**مردان/
«علی مسکینی» در دیدار رده بندی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم پس از تساوی بدون امتیاز مقابل «دارخان اسدیلوف» از قزاقستان، با رای داوران برنده شد و به مدال برنز رسید.
در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم «بهمن عسکری» قهرمان سال ۲۰۱۸ جهان در مبارزه نهایی برابر «لوئیجی بوسا» ملی پوش پرافتخار ایتالیایی با اقتدار به برتری ۶ بر یک دست یافت و نشان زرین طلا را به نام خود ثبت کرد.
«مهدی قراری زاده» کاراته کا جوان کشورمان در دیدار پایانی وزن منهای ۸۴ کیلوگرم مقابل «اوگور آکتاش» ترکیه ای با نتیجه یک بر صفر برنده شد تا به مدال طلا برسد.
«مهدی خدابخشی» در دیدار رده بندی با حساب دو بر یک، «دانیر یولداشف» از قزاقستان را شکست داد و برنز گرفت.
در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم «صالح اباذری» برابر «گویتا آرکانیا» کاراته کا باتجربه گرجستانی به تساوی ۲ بر ۲ رسید و با قانون سنشو (کسب امتیاز نخست) به پیروزی رسید و طلا گرفت.
پیش از این تیم کاتای تیمی مردان ایران به مدال برنز رسیده بود.

  • منبع خبر : ایرنا