علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس به واسطه حکم کمیته انضباطی دیدار تیمش با نفت آبادان در هفته سوم لیگ برتر را از دست داد اما برای بازی در دربی سرخابی مشکلی ندارد. این دروازه‌بان ملی‌پوش طی 3 ماهه گذشته از سوی 2 مرجع قضایی فدراسیون فوتبال با 2 محرومیت متفاوت روبه‌رو شده است.

به گزارش ورزش۱۹،کمیته اخلاق، چهارم خردادماه سال جاری به دلیل تخلف دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس در حاشیه دیدار پارس جنوبی جم و پرسپولیس وی را به ۳ جلسه محرومیت تعلیقی به مدت ۶ ماه و پرداخت ۵۰ میلیون تومان جریمه و ۲۳ شهریورماه سال جاری نیز کمیته انضباطی این بازیکن را به دلیل تحریک تماشاگران تیم تراکتورسازی تبریز به یک جلسه محرومیت از همراهی تیم خود در مسابقه رسمی و پرداخت مبلغ‌۱۰۰‌میلیون ریال جریمه نقدی، محکوم کردند. حکم کمیته اخلاق مشروط بود و در صورت پرداخت جریمه نقدی و همچنین اعلام عذر‌خواهی رسمی و کتبی از پرسنل خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی محرومیت وی تعلیق و پس از انقضای مدت ۶ ماه به شرط عدم ارتکاب رفتار غیر‌اخلاقی از سابقه وی حذف می‌شود.
بیرانوند در‌حالی یک جلسه از همراهی پرسپولیس محروم شد که فیلم‌های منتشر شده از او در دیدار حساس پرسپولیس و تراکتور او را مشمول ماده ۶۰ آیین‌نامه انضباطی می‌کرد، جایی که قانونگذار تاکید کرده است: «هر‌کس که مبادرت به تحریک جمعیت در جریان برگزاری مسابقه نماید حداقل ۲ مسابقه محروم و حداقل یکصد میلیون ریال جریمه نقدی خواهد شد. در صورت ارتکاب تخلف مذکور توسط باشگاه، باشگاه مذکور به پرداخت حداقل‌۲۰۰ میلیون رویان جریمه نقدی محکوم می‌شود.‌» اما کمیته انضباطی ظاهرا حتی از عمل به آیین‌نامه هم صرف‌نظر کرده و با حداقل جریمه و مجازات بیرانوند را تنبیه انضباطی کرده است. در‌حالی که با توجه به سابقه و حکم شدید کمیته اخلاق علیه بیرانوند اجرای کامل ماده‌۶۰ حداقل جریمه‌ای بود که فوتبال‌دوستان و کارشناسان حقوقی انتظارش را داشتند. با این حال به نظر می‌رسد ملاحظاتی چون دربی و عذرخواهی باشگاه پرسپولیس و شخص بیرانوند و البته صحبت‌های اخیر مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال درباره این‌که عذرخواهی بازیکن خطاکار بهتر از تنبیه اوست، در صدور این حکم بی‌تاثیر نبوده است.
البته همین حکم پدرانه هم به مذاق بیرانوند و هواداران پرسپولیس خوش نیامد و بیرانوند با ادبیاتی تند و اعتراضی اعلام کرد موبایل خود را خاموش می‌کند و به شهرستان می‌رود و فوتبال را کنار می‌گذارد! او در ادامه اعتراضاتش به کمیته انضباطی، استوری جدیدی را بارگذاری کرد و نوشت: «قانون بعضیا رو گرم می‌کنه و بعضیا رو می‌سوزونه!» این جمله نشان می‌دهد که دروازه‌بان تیم ملی به شدت به رای صادره از سوی کمیته انضباطی معترض است و این حکم را ناعادلانه می‌داند. با این‌حال بحث خداحافظی او از فوتبال منتفی است و اطرافیان علیرضا در صحبت‌هایی که با او داشتند، سعی کردند او را متقاعد کنند و موفق به انجام این کار هم شده‌اند. علیرضا قصد داشت با انتشار ویدیویی دلایل تصمیم خود را برای هواداران تیم پرسپولیس تشریح کند که به توصیه دوستان فعلا از خداحافظی منصرف شده است. حال با حکم صادره از سوی کمیته انضباطی علیرضا بیرانوند بازی امروز با صنعت نفت را از دست داد اما می‌تواند در دربی ۳۱ شهریور مقابل استقلال بازی کند. در همین‌ راستا دروازه‌بان پرسپولیس عصر دیروز در تمرین تیمش حضور یافت تا عملا به شایعات خداحافظی‌اش پایان دهد.

  • منبع خبر : آخرین خبر