«تشکر می‌کنم از آقای فتحی که برای من عین یک پدر بودند و صحبت‌های مفیدی داشتند. منتظرم و احتمالا فردا قرارداد می‌بندم.»صحبت‌های حسین حسینی، سنگربان استقلال بعد از خروج از باشگاه فقط یک معنا داشت. او یک روز دیگر استقلال را لنگ خودش نگه داشت تا توافق صورت نگیرد. توافقی که هیچ کدام از پایه‌های آن برای موفق شدن و رسیدن به مرحله امضای قرارداد محکم نیست.

پیش از این چه شد؟
اگر یادتان باشد هفته قبل بود که دعواها بین حسینی و باشگاه بالا گرفت. رقم قرارداد درخواستی او آنقدر بالا بود که مذاکرات عملا با شکست مواجه شد و علی خطیر، معاون ورزشی و مسئول نقل و انتقالات باشگاه با مصاحبه علیه حسینی و ایجنتش(و همچنین وریا غفوری که او نیز از همین ایجنت استفاده می‌کند) رقم‌های درخواستی آنها را مشخص کرد.
او تاکید کرد رقم درخواستی حسینی برای هر سال سه میلیارد تومان است و این قضیه باعث شده تا عملا هیچ راهی برای توافق با این سنگربان مقدور نباشد. خطیر همچنین تاکید کرد باشگاه بیش از یک میلیاردونیم به هیچ بازیکنی پرداخت نخواهد کرد و این دو بازیکن می‌توانند به تیم دیگری ملحق شوند.
مصاحبه سنگین خطیر علیه حسینی و غفوری باعث شد تا این دو علیه باشگاه مصاحبه کنند و پاسخ او را بدهند. این دعواها به خروج خطیر و مدیر برنامه‌های این دو نفر از مذاکرات منجر شد تا کامران منزوی در نقش ریش‌سپید باشگاه وارد مذاکره شود.
رفت‌وآمدهای بی‌هدف
حسین حسینی بعد از خروج خطیر از مذاکرات کوشید تا با منزوی مذاکره کند. از این مذاکرات خبری منتشر شد مبنی‌بر اینکه حسینی با استقلال به توافق رسیده و قراردادش را تمدید می‌کند.
موجی از شادی فضای مجازی را در برگرفت اما خبری از عقد قرارداد نشد! حسینی با انتشار متنی مدعی شد به استقلال دو میلیاردونیم تخفیف داده است. اتفاقی که با یک اتفاق عجیب‌تر تکمیل شد. یک سایت ورزشی که گویا رابطه خوبی با مدیر برنامه‌های این بازیکن دارد، استوری حسینی را ویرایش کرد و در انتشار مجدد خبر این مبلغ را به یک‌ونیم میلیارد تغییر داد. اتفاق عجیبی که کسی از دلیل آن سر در نیاورد اما حالا و با مشخص شدن جزئیات بیشتر از این قرارداد می‌تواند دلیل آن را حدس زد!
هنوز هم قراردادی بسته نشده
در حالی که مذاکرات حسینی با منزوی زودتر صورت گرفته بود، حسین حسینی به بازدیدهای روزانه از باشگاه ادامه می‌داد اما این ملاقات‌ها با منزوی و فتحی به هیچ قراردادی منجر نشد. در حالی که همه منتظر بودند تا سنگربان استقلال قراردادش با باشگاه را امضا کند این اتفاق نیفتاد تا شایعات هر روز بیشتر و بیشتر شوند. شایعاتی که در شماره قبل هم به آن پرداختیم.
در این میان «فرهیختگان» به اطلاعاتی دست پیدا کرده که مشخص می‌کند این مذاکرات برخلاف صحبت‌های از قبل مطرح شده هیچ پیشرفتی نداشته و طرفین همچنان بر سر مسائل مالی اختلاف نظر دارند.
مطابق شنیده‌های ما حسین حسینی برای عقد قرارداد دو ساله، پنج میلیارد تومان خواسته که سالی دو و نیم میلیارد می‌شود. این درحالی است که مسئولان استقلال تاکید کرده‌اند تحت هیچ شرایطی بیش از یک‌ونیم میلیارد به او نمی‌پردازند و از این بیشتر توان پرداخت ندارند.
در کنار این اختلاف دو میلیاردی، یک اختلاف بزرگ و یک میلیاردی دیگر هم بین طرفین در جریان است. حسینی تحت هر شرایطی یک میلیارد نقد از باشگاه خواسته و از این خواسته خود کوتاه نیامده و این هم برای استقلالی‌ها قوز بالای قوز شده. آنها در روزهای قبل نتوانستند مبلغ درخواستی حسینی را فراهم کنند و بعید است امروز هم بتوانند این مبلغ را به او پرداخت کنند. باشگاه به‌شدت تحت فشار است تا بتواند بدهی پروپچیچ را بپردازد ضمن آنکه پول پاتوسی نیز پرداخت نشد تا این بازیکن جدا شود. شایعاتی مبنی‌بر تلاش‌های باشگاه برای بازگرداندن الماس سیاه به استقلال شنیده شده که طبیعتا اولویت بیشتری برای باشگاه دارد.
به این ترتیب حسینی و استقلال دو اختلاف مالی دارند که به سه میلیارد تومان می‌رسد. دو میلیاردش مربوط به مبلغ قرارداد مورد درخواست حسینی است و یک میلیارد نیز درخواست نقدی اوست که باشگاه تا امروز نتوانسته آن را برآورده سازد.
توپ در زمین حسینی است
خونسردی مسئولان باشگاه در مذاکره با حسینی بی‌دلیل نیست. آنها از این بابت خیال‌شان راحت است که می‌دانند حسینی پیشنهاد دیگری ندارد که بخواهد بپذیرد. تراکتورسازی، پدیده و ذوب‌آهن سنگربان‌های خود را جذب کرده‌اند و حسینی عملا بدون پیشنهاد مانده ضمن اینکه هیچ جا بیش از این مبلغ را به او پرداخت نمی‌کنند.
از طرف دیگر جدایی حسینی از استقلال بعد از رفتن رحمتی، بزرگ‌ترین اشتباهی است که این سنگربان جوان و ناپخته می‌تواند انجام بدهد. او همین حالا هم بابت تاخیر بیش از حدش در تمدید قرارداد بین هواداران و مسئولان باشگاه اعتبار خود را به‌شدت از دست داده و حتی عملا در صفحات هواداری فحش می‌خورد.
تاخیر بیشتر از طرف او به سودش نیست. به‌خصوص اینکه استقلال می‌تواند هر زمان که خواست با پولی نزدیک به خواسته او یک گلرخارجی مطمئن بیاورد.
رقم درخواستی اولیه او چقدر بوده؟
در این میان یک سوال دیگر پیش می‌آید. اگر رقم درخواستی او در ابتدا واقعا ۶ میلیارد بوده و مطابق گفته‌های خودش دو میلیاردونیم به استقلال تخفیف داده باید رقم قرارداد او به ۵٫۳ میلیارد می‌رسید. سوال اینجاست رقم درخواستی او در ابتدای مذاکرات چقدر بوده که با کسر ۵٫۲ میلیارد تازه به پنج میلیارد رسیده! آیا دلیل دستکاری مبلغ درخواستی او توسط یک رسانه همین بوده است؟

  • منبع خبر : فرهیختگان