این روزها با انتقال احتمالی تیم نیروی زمینی تهران به کرمانشاه همه به یاد داستان انتقال عجیب تیم بادران به کرمانشاه می‌افتند؛ حالا دیگر اثری از تیم های ریشه دار فوتبال استان که در سال های فعالیتشان افتخارات زیادی به دست آوردند و بازیکنان متعددی را پرورش دادند و به رده های بالای فوتبال معرفی کردند، نیست

میلاد ربیع زاده/ورزش۱۹ – در چنین شرایطی هنوز به طور واضح برای خیلی ها مشخص نیست که دستور نهایی انتقال تیم نیروی زمینی به کرمانشاه توسط چه کسانی داده شده است. با اینکه بسیاری بر این باور هستند که هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه اصلی ترین عامل این انتقال بوده که البته تا حدودی درست هم است.

زمانی که داستان انتقال تیم بادران تهران به کرمانشاه به تیتر نخست رسانه ها تبدیل شده بود، هیچ کس از پشت پرده این انتقال خبر نداشت؛ در همان ابتدا، احساس می شد این ماجرا یک جریان عادی ورزشی است اما به مرور زمان، ردپای سیاسیون نیز در این میان دیده شد.

در همان زمان، دیدار مسعود بهرام نژاد یکی از معاونین استاندار کرمانشاه با حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ نیز کمی عجیب بود، هر چند نزدیکان بهرام نژاد، این دیدار را بسیار عادی و دوستانه تلقی کردند اما، بعد از مدتی مشخش شد که این دیدار، برای تسریع در انتقال تیم بادران به کرمانشاه صورت گرفته است.

از قرار معلوم در این دیدار، نسبت به انتقال بادران به کرمانشاه تاکید شده بود، اما برای کرمانشاهی ها عجیب به نظر می رسید که چرا بهرام نژاد نسبت به این انتقال عجله داشت؛ در این میان، پیوستن حسین بهاروند فرزند رئیس سازمان لیگ به بادران نیز، ابهامات را افزایش داد. بعد از مدتی هم بحث ردوبدل شدن مبلغی حدود ۱۰۰ میلیون تومان پاداش برای بانیان این انتقال مطرح شد.

در روزهایی که انتقال بادران به کرمانشاه قطعی به نظر می رسید، یک درخواست عجیب از سوی مسئولین تیم بادران که خواستار اختصاص امتیاز اقتصادی مثل بازارچه مرزی پرویز خان برای تامین هزینه های تیم شده بودند،مطرح شد؛ حتی در محافل غیر رسمی نیز، اعضای هیات مدیره تیم بادران در کرمانشاه مشخص شده بود که اسم بهرام نژاد نیز در این لیست دیده می شد.

هر چند با فشار مردم کرمانشاه و برخی مسئولین ارشد استان، ماجرای انتقال بادران منتفی شد، اما همچنان یک سئوال وجود دارد که بهرام نژاد چرا نسبت به این انتقال، اصرار داشت؟ آیا وی تنها برای کمک به فوتبال کرمانشاه، دنبال این موضوع بود؟ در حالیکه همان زمان، حساب تیم بعثت برای تامین هزینه سفرهایش به شهرهای دیگر، خالی بود.

یک سال پس از این ماجرا، بحث انتقال تیم نیروی زمینی تهران به کرمانشاه کلید خورده است، اما نکته جالب، حضور رسمی و دوباره بهرام نژاد در این ماجرا است، از قرار معلوم وی با دستور رسمی استاندار کرمانشاه، مسئولیت این انتقال را بر عهده گرفته ، انتقالی که با هزینه گزاف و سرسام اور انجام خواهد گرفت آن هم در شرایطی که بازگشت تیم راهیان به لیگ دسته اول قطعی شده است، بعثت در تنگنای تاریخی مالی قرار گرفته و زاگرس نیز به خاطر عدم پرداخت چند هزار دلار در آستانه حذف از جام باشگاه های آسیا قرار دارد.
بر اساس اخبار منابع رسمی، هزینه واگذاری و فروش امتیاز تیم نیروی زمینی مبلغی بالغ بر ۸ میلیارد تومان است، حال این سوال مطرح می شود، آیا مسئولین ارشد کرمانشاهی توانایی پرداخت این هزینه گزاف را دارند آن هم در حالیکه استان در یکی از بدترین وضعیت های ممکن از نظر مالی قرار دارد.
البته در مورد این لابی‌ها در آینده بیشتر صحبت کرده و سوالاتی را در خصوص پشت پرده های این انتقال مطرح خواهیم کرد اما چیزی که فعلا برایمان اهمیت دارد پاسخگویی مقامات استانداری نسبت به این ابهامات می باشد. اگر این سناریو تحقق پیدا کند انتظار می رود مراجع قانونی به این ماجرا ورود پیدا کنند چون امیدوارم هنوز هم افرادی وجود داشته باشند که اجرای عدالت و احقاق حقوق یک شهر و بخشی از شهروندان آن مقابل صاحبان قدرت برایشان اهمیت داشته باشد.

به عنوان یک شهروند به مسئولینی که دنبال انتقال تیم نیروی زمینی به کرمانشاه هستند یادآوری می‌کنیم که شما فقط امانتدار بیت المال هستید و نه صاحب آن که در عمل قصد هبه کردن آن را دارید و این برخلاف رسم امانتداری است چون شاید نفرات بعد از شما مخالف این تصمیمات باشند هرچند که بعید است آنها به افشای آنچه صورت گرفته بپردازند.