سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: «موضوع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هنوز به سازمان خصوصی سازی مرتبط نشده و فعلاً بحث آماده سازی و پذیرش آنها مطرح است نه بحث واگذاری آنها.»

به گزارش ورزش۱۹، در توضیح روابط عمومی سازمان خصوصی سازی پیرامون گفتگوی گروه ورزشی مهر با افشین داوری آمده است:« احتراماً پیرو مطلب مندرج در آن رسانه در تاریخ ۱۴ مردادماه ۱۳۹۸ به نقل از جناب آقای افشین داوری، مدیر کل محترم امور باشگاه های وزارت ورزش با عنوان «روایت واگذار نشدن سرخابی ها/ سازمان خصوصی‌سازی ایراد تراشی می کند؟»، مراتب ذیل را جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند. خواهشمند است دستور فرمایند مطابق قانون مطبوعات پاسخ این سازمان را در آن رسانه محترم منتشر نمایند:
تاکید بر واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم در بیانات جناب آقای دکتر سلطانی فر، وزیر محترم ورزش و جوانان و هم مدیران ارشد سازمان خصوصی سازی بارها و بارها تکرار شده است.
این در حالی است که واگذاری سهام این دو باشگاه نیازمند ملزوماتی از جمله ارائه گزارشات شفاف و همچنین پذیرش و ثبت این دو باشگاه در فرابورس می باشد که متاسفانه تاکنون این اتفاق نیفتاده است.
بر این اساس سازمان خصوصی سازی به عنوان مجری واگذاریها در کشور، خود را ملزم به اجرای قانون با توجه به شرایط و زیرساختهای موجود می داند و از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار نخواهد بود.
از آنجائیکه وظیفه سازمان خصوصی سازی واگذاری سهام این دو شرکت می باشد، هر وقت که وزارتخانه مسئول این دو باشگاه و فرابورس متفقاً موفق به پذیرش آنها در فرابورس شوند وظیفه سازمان خصوصی سازی آغاز و به نحو احسن مور اجرا قرار خواهد گرفت. بنابراین موضوع هنوز اصلاً به سازمان خصوصی سازی مرتبط نشده و فعلاً بحث آماده سازی و پذیرش آنها مطرح است نه بحث واگذاری آنها.»

  • منبع خبر : مهر