بازیکن تیم فوتبال استقلال تهران با عقد قراردادی به بن یاس امارات پیوست.

با اعلام مدیربرنامه های آیاندا پاتوسی این بازیکن آفریقایی با عقد قراردادی به تیم بن یاس امارات پیوست.
به همین منظور مدیر برنامه‌های آیاندا پاتوسی (بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال تهران) در صفحه اجتماعی خود دقایقی پیش دست به افشاگری زد.
مدیر برنامه های این بازیکن گفت: وینفرد شفر باعث شد تا پاتوسی به تیم بن یاس امارات برود در ابتدا این بازیکن را با قراردادی به مدت ۲ سال و با آپشن های مختلف به استقلال آوردیم.
و ادامه داد: پاتوسی را به صورت قرضی به استقلال آوردیم، باشگاه استقلال برای حفظ پاتوسی باید در تاریخ ۳۰ ژوئن به باشگاه کیپ تاون سیتی آفریقای جنوبی پول پرداخت می‌کرد تا اتوماتیک وار قرارداد او با استقلال امضا می‌شد و او بازیکن این تیم نام می‌گرفت.
مدیر برنامه‌های پاتوسی بیان کرد: باشگاه استقلال در تاریخ ۳۰ ژوئن به کیپ تاون سیتی پول پرداخت نکرد تا آپشن خرید اتوماتیک را از دست برود و مدیران استقلال عدم پرداخت پول به این باشگاه آفریقایی را پرداخت مطالبات به بازیکن کروات و محرومیت عنوان کردند و به همین دلیل باشگاه استقلال مجبور شد پول پاتوسی را به بازیکن کروات بدهد و مدیران گفتند پولی که از فیفا خواهند گرفت به پاتوسی می‌دهند و از طرفی باشگاه کیپ تاون هم دید پول استقلال ناچیز است به همین خاطر شیطنت‌هایی صورت گرفت و یک فردی که همه می‌شناسید و قبلا مربی باشگاه بوده به همراه پسرش با پاتوسی در تماس بود و من هم به این بازیکن گفتم به بن یاس فکر نکند و اگر هم استقلال نشد به تیم دیگری برود و خیلی تلاش کردیم با استقلال توافق کنیم و پول بیش‌تری به کیپ تاون بدهیم، اما این اتفاق رخ نداد.
او ادامه داد: خود پاتوسی هم به دنبال حضور در استقلال بود و در این وسط از همه بیش‌تر من ضرر کردم و حتی با آیاندا و کیپ تاون بحث‌هایی هم داشتم که همه مدارک موجود است. استقلال بلیت پاتوسی به امارات را تهیه کرده و من هم هزینه روادید و هتل او را داده بودم و این بازیکن ساعت ۸ شب وارد هتل شد و خطیر هم ساعت ۱۲ شب به هتل آمد. در نهایت آیاندا به درب خروجی هتل می‌رود که گویا شفر و پسرش او را می‌برند و بازیکن را دزدیدند وتلفن همراهش را خاموش می‌کند. از طرفی باشگاه کیپ فشار می‌آورد که پاتوسی به بن یاس برود و خیلی تلاش کردیم او را به استقلال بیاوریم، اما نشد.
وی بیان کرد: شفر پاتوسی را تحت فشار گذاشت و باشگاه استقلال هم پرداختی چندان مناسبی به وی نداشت به همین دلیل پاتوسی ۲ شب پیش با اماراتی ها قرارداد امضا کرد و در تست‌های پزشکی حاضر شد.
مدیر برنامه پاتوسی گفت: از مرکز تست باشگاه بن یاس با من تماس گرفتند و اعلام کردند پاتوسی برای تیم بن یاس تست می‌دهد. استقلال تلاش خود را کرد، اما اگر پول بازیکن کروات را نمی‌داد با محرومیت مواجه می‌شد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران