به گزارش ورزش19، «سیدمحمد بطحایی» که در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش دانش‌آموزی سخن می گفت، با اشاره به دستاوردهای ورزش دانش‌آموزی اظهار داشت: با همت همکارانم در وزارت آموزش‌ و پرورش و همراهی وزارت ورزش و جوانان؛ فدراسیون ورزش دانش‌آموزی با تلاش‌های صورت گرفته توانسته سیر تکاملی داشته و دستاوردهای خوبی داشته باشد. وی […]

به گزارش ورزش19، «سیدمحمد بطحایی» که در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش دانش‌آموزی سخن می گفت، با اشاره به دستاوردهای ورزش دانش‌آموزی اظهار داشت: با همت همکارانم در وزارت آموزش‌ و پرورش و همراهی وزارت ورزش و جوانان؛ فدراسیون ورزش دانش‌آموزی با تلاش‌های صورت گرفته توانسته سیر تکاملی داشته و دستاوردهای خوبی داشته باشد.
وی با بیان اینکه اصلی‌ترین مؤلفه نشاط و سرزندگی در مدارس، تربیت‌بدنی است، گفت: جای تأسف است که در اخبار می‌خوانیم و مشاهده می‌کنیم که نوجوانی درگیر آسیب‌های اجتماعی می‌شود. برای پیشگیری از این حوادث باید در مدارس توجه زیادی به مؤلفه‌های نشاط – که ورزش است – بشود البته این‌ها در آموزه‌های تربیت اسلامی ما وجود دارد اما به ‌طور مطلوب به آن پرداخته نمی‌شود.
وزیر آموزش‌ و پرورش با اشاره به اینکه یکی از ماموریت‌ها در آموزش‌ و پرورش، ورزش قهرمانی و کشف استعدادها است، اظهار کرد: آنچه برای ما در کنار ورزش قهرمانی بسیار اهمیت دارد ورزش همگانی است و از منظر تربیتی باید نگاه به فدراسیون ورزش دانش‌آموزی با دیگر فدراسیون‌ها متفاوت باشد. مهم است دانش‌آموزانی که دارای استعدادهای ورزشی برتر هستند با نام‌آوران ورزشی در اردوهایی شرکت کرده و از اخلاق و رفتار آنان الگوبرداری کنند و ان‌شاا… بتوانیم بیش از گذشته در زمینه ورزش همگانی و قهرمانی موثر باشیم، همچنان که رتبه ایران در المپیک جوانان از رتبه 26 در سال 2010 به رتبه 7 در سال 2014 ارتقا پیدا کرده است.
مجمع عمومی سالانه فدراسیون ورزش های دانش آموزی عصر روز گذشته (چهارشنبه) در محل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد. در این مجمع افزون بر سید محمد بطحایی، مهرزاد حمدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارتخانه سخنرانی کرد و در پایان نیز گزارش خزانه دار، بازرس و برنامه های آتی فدراسیون قرائت و مورد تصویب اعضای مجمع قرار گرفت./ایرنا