ورزش۱۹ – میلاد ربیع زاده/ در بین کرمانشاهیان ورزش از جایگاه مهمی برخوردار است به همین دلیل همواره مردم این دیار در تمامی دوران ها با وجود همه دشواری ها حامی بدون چشمداشت ورزش کرمانشاه بوده اند تا شاید از طریق ورزش پتانسیل ها و توانایی های خود را به منصه ظهور برسانند. در این […]

ورزش۱۹میلاد ربیع زاده/ در بین کرمانشاهیان ورزش از جایگاه مهمی برخوردار است به همین دلیل همواره مردم این دیار در تمامی دوران ها با وجود همه دشواری ها حامی بدون چشمداشت ورزش کرمانشاه بوده اند تا شاید از طریق ورزش پتانسیل ها و توانایی های خود را به منصه ظهور برسانند.

در این بین فوتبال به عنوان یک رشته جذاب و البته جهانی جایگاه ویژه ای در میان کرمانشاهیان داشته است.

اواسط دهه ۸۰ شمسی با ظهور شیرین فراز، کرمانشاهیان توانستند پس از سال ها نظاره گیر مستطیل سبز و جادوی توپ گِرد در آن باشند و باز هم خود را هوادار فوتبال ببینند.

مردم کرمانشاه با حمایت ویژه خود رنگ و بوی جدیدی به فوتبال ایران دادند و تا زمانی که راهیان یا همان شیرین فراز به حیات خود ادامه داد یار و مشوق آن بودند.

پس از خارج شدن راهیان از گردونه فوتبال ایران تنها امید جوانان کرمانشاه شد بعثت و بعثت و بعثت، تیمی که از لیگ استان آغاز کرد و بدون توقف تا لیگ دسته دوم کشور هم پیش آمد.

بعثت در ابتدا و با وجود حضور تیمی ریشه دار و پر قدرت به نام راهیان کرمانشاه نمی توانست هواداران را مجذوب خود کند اما با کنار رفتن ناگهانی راهیان از فوتبال، شد یکه تاز مستطیل سبز در کرمانشاه و تمامی علاقه مندان فوتبال را برای خود مصادره کرد.

در طول چند فصل اخیر مدیران باشگاه بعثت کرمانشاه بارها و بارها وعده موفقیت و صعود به لیگ دسته اول را به هوادارانی دادند که با وجود مشکلات عدیده ریز و درشت، مشتاقانه حامی آن بودند.

اما مدیران بعثت و در راس آنها افشین حسنی مالک و مدیرعامل آن برنامه ای مدون و عزمی جزم برای صعود و دلخوش کردن هواداران خود نداشتند و تنها با وعده های بی اساس مانند خرید امتیاز لیگ دسته اول، جذب مربی و بازیکن تاثیرگذار، جلب حمایت های افراد ذی نفوذ و … هواداران را دستاویزی قرار دادند تا مدیریت ناکارآمد خود را سرپوش بگذارند.

شأن هواداران نجیب کرمانشاهی بالاتر از آن است که تنها به دستاویزی برای عده ای شهرت طلب بدل شوند.

مدیران بعثت کرمانشاه هواداران را از کمترین حقی که همانا اطلاع از وضعیت تیم محبوب خود است محروم می کنند به گونه ای که تنها راه ارتباطی خود با هواداران را یک کانال تلگرامی قرار داده اند که همین کانال هم اخبار درستی منتشر نمی کند.

یکی از ایرادات به این نوع ارتباط باشگاه بعثت با هواداران خود نحوه انتشار اخبار در همان کانال تلگرامی است، کانالی که پیش از آغاز هر بازی فعالیت لحظه به لحظه خود را پی می گیرد تا زمانی که بعثت گُلی دریافت می کند و یا بازنده از رقابت خارج می شود که در این حال انگار نه انگار تا چند دقیقه قبل و تا زمانی که همه چیز با تساوی ادامه داشت این کانال مخاطب را با اتفاقات با خبر می کرد.

گویا مدیران این باشگاه یا بهتر بگوئیم، مدیرعامل آچار فرانسه آن تا زمانی کانال خود را دارای مخاطب می بیند که بازی های آنها با تساوی ادامه می یابد یا اینکه بعثت پیروز میدان است زیرا پس از عقب افتادن از حریف یا شکست خوردن از آن چیزی به نام کانال دارای مخاطب وجود خارجی ندارد.

افشین حسنی مالک و مدیرعامل باشگاه بعثت کرمانشاه اگر قدر این سرمایه انسانی حامی خود را می دانست اینگونه با آنها بازی نمی کرد.

شاید دلیل این نوع رفتار مدیرعامل بعثت کرمانشاه با هواداران خود اطمینان از نداشتن حریفی در کرمانشاه است، در حالی که اگر چنین تفکری حاکم باشد راه به نا کجا آباد خواهد برد.

حسنی باید بداند در صورت بازگشت راهیان به فوتبال ایران که در فصل آینده لیگ محتمل به نظر می رسد به همان سرعتی که هواداران فوتبال در کرمانشاه را مال خود کرد به همان سرعت هم آنها را از دست خواهد داد، پس چه بهتر تا زمان هست قدر این هواداران را بداند و از ظرفیت های آنها در مسیر رشد بعثت و در نتیجه فوتبال کرمانشاه استفاده کند.

ورزش۱۹ به عنوان رسانه ای متعهد همواره تلاش خود را برای رشد و اعتلای ورزش بکار گرفته و در برهه هایی کمک حال همین باشگاه بعثت بوده اما مهمتر از هر شخص و گروهی اصل ورزش و هواداران آن است، به همین دلیل این حق را محفوظ می داند که در موضوعات مختلف ورود کند و رسالت رسانه ای خود را انجام دهد.