احضار ناگهانی یک مقام بلندپایه ورزشی به قوه قضاییه می‌تواند تمامی مناسبات و معادلات وزارت ورزش و به تبع آن ورزش ایران را تغییر بدهد.

به گزارش ورزش۱۹، اگر چه زنجیره حامیان این مدیر ارشد ورزش از هفته گذشته که قوه قضاییه این مقام عالیرتبه را به دادگاه احضار کرد تا به دیروز تلاش فراوانی داشتند خبر فراخوانی مدیر مورد نظر رسانه‌ای نشود، اما سرانجام صبح دیروز یک خبرگزاری، بسیار سربسته از این احضار پرده برداشت چرا که از یک‌سو پرداختن به موضوعاتی که پرونده باز در دادگاه و دادسرا دارد، از نگاه حقوقی تخلف محسوب می‌شود و از سوی دیگر سرشاخ شدن با این مقام ورزشی که سابقه‌ای طولانی در خاموش کردن صدای منتقد از طریق قدرتنمایی و با استفاده از ابزاری فراتر از ورزش دارد، بدون عواقب و عوارض نخواهد بود.
اما به هر حال همین خبر کوتاه احضار مقام بلندپایه ورزشی، شاخک‌های بسیاری از فعالان عرصه رسانه را تیز کرد که پی ماجرا را بگیرند.
ماجرا به تخلفات اقتصادی این مقام ورزشی و یکی از اعضای خانواده‌اش برمی‌گردد و گزارش‌هایی از فعالیت‌های گسترده این شخص در زمینه اقتصادی به دست قوه قضاییه رسیده و این شائبه وجود دارد که او از موقعیت خود و رانت‌های جانبی‌اش سوءاستفاده کرده باشد.
مدت‌هاست همین اتهامات البته بدون سند و مدرک فقط در حد شائبه و شایعه پیرامون مدیر مورد نظر وجود دارد، اما ساختار هشت‌پا‌گونه این مقام که روی بسیاری از مسائل مالی، مناسبات و معادلات پشت و روی پرده در حوزه ورزش تسلط پیدا کرده و گفته می‌شود قدرتش حتی از شخص وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک در تعیین و تدوین بسیاری از روش‌ها و برنامه‌ها بیشتر است، هرگز اجازه نداده این ابهام‌ها به رسانه راه پیدا کند.
حالا داستان فرق می‌کند؛ قوه قضاییه ورود کرده، مقام ارشد ورزش احضار شده، ساعت‌ها پاسخگو بوده و به نوعی تحت بازجویی غیر رسمی قرار گرفته و حالا گفته می‌شود این مدیر ورزشی قصد دارد خیلی فوری حوزه فعالیت فعلی خود را رها کرده و به حیطه قبلی مدیریتش در حوزه ورزش برگردد؟
اما آیا با این جابه‌جایی پرونده در قوه قضاییه بسته خواهد شد؟ قطعاً پاسخ منفی است. شاید به همین دلیل این شخص و حلقه اولیه اطرافیانش که با عضو خانواده او در فعالیت‌های اقتصادی شراکت دارند، در تلاش هستند ابتدا یک مدیر همسو را جایگزین او کنند تا هیچ سند و مدرک و پرونده‌ای از دوره مدیریت این فرد که به نوعی هزاردستان تمام فعالیت‌های درآمدزای حوزه ورزش از جذب حامی مالی و عقد قرارداد‌های خدماتی تا راه‌اندازی کافه و باشگاه VIP و برگزاری تورنمنت‌های سودآور محسوب می‌شود، برای افشاگری و پیگیری به جا نماند.
سال‌هاست وقتی از فساد در ورزش و تخلف اقتصادی در این حوزه حرف زده می‌شود، خواسته کارشناسان این است که مراجع قضایی سراغ دانه‌درشت‌ها بروند و زلالی را از همان سرچشمه به حوضچه و حوزه مالی ورزش برگردانند. حالا انگار قوه قضاییه دنبال حل ریشه‌ای معضل است، اما به نظر شما سناریوی کناره‌گیری این مقام عالی‌رتبه از منصب فعلی و بازگشت او به همان تشکیلاتی که قبلاً مدیریتش را برعهده داشت تا چه حد این حرکت قوه قضاییه را منحرف یا متوقف می‌کند؟
روزنامه خبرورزشی به قیمت آسیب دیدن از فعالیت‌های غیر اخلاقی اطرافیان این مقام عالی‌رتبه که قهرمان پرونده‌سازی برای منتقد‌ها هستند، آمادگی پیگیری این موضوع و شفاف‌سازی را دارد، اما فعلاً مجاز به نوشتن نام این مدیر و ارائه اطلاعات از پرونده‌اش نیستیم.

  • منبع خبر : خبر ورزشی