تیم ملی کشتی آزاد ایران در حالی بامداد امروز راهی رقابتهای قهرمانی آسیا شد که این تیم باید بزودی برای کسب سهمیه های باقیمانده المپیک به میدان برود.

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا طی روزهای ۳ و ۴ اسفندماه در شهر دهلی نو کشور هند برگزار می‌شود. بر این اساس تیم ملی ایران نیز به عنوان مدعی اصلی این پیکارها بامداد امروز پنجشنبه اول اسفندماه راهی این کشور شد تا همچون دوره های قبلی این رقابتها با کارنامه ای درخشان به کشورمان بازگردد.
ابراهیم مهربان مربی تیم ملی کشتی آزاد در حاشیه آخرین تمرین این تیم قبل از اعزام به هند به خبرنگار مهر گفت: حجم فشار تمرینات تا زمان اعزام بچه ها به قهرمانی آسیا کاهش داشت و خوشبختانه تیمی باانگیزه و با روحیه را مهیای این مسابقات کردیم. تیم ایران به عنوان قدرت اول آسیا همواره با نتایج خوبی در این قاره همراه بوده و این بار هم برای کسب قهرمانی به هند می رویم.
وی تصریح کرد: هر چند ما توجه زیادی به قهرمانی در آسیا داریم اما این مساله هدف اصلی ما نیست و باید بزودی برای کسب سهمیه های باقیمانده المپیک با رقبای آسیایی و جهانی بجنگیم. خوشبختانه هم اکنون پتانسیل باانگیزه و جوانی را در اختیار داریم که این داشته ارزشمند می تواند در بسیاری از میادین کسب نتیجه کند، اما باید قبول کرد که کار سختی پیش روی ماست.
مربی تیم ملی کشتی آزاد ادامه داد: ما توان و داشته های کشتی آزاد را به خوبی آنالیز و تقسیم بندی کردیم تا بتوانیم در میادین پیش رو از جمله قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک به خواسته هایمان برسیم. بزرگترین هدف ما کسب نتیجه در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است اما باید به این حقیقت اذعان داشت که کشتی آزاد به جز چند قهرمان باتجربه، با نسل جدیدی از جوانان روبروست که باید به خوبی ساخته و پرداخته و مهیای این میدان شود.
مهربان از تیم های هند و قزاقستان به عنوان رقبای اصلی ایران در رقابتهای قهرمانی آسیا نام برد و گفت: هندی ها همواره در مسابقاتی که میزبان بوده اند نشان دادند تیم سرسخت و توانمندی هستند. ضمن اینکه قزاقها نیز از جمله بهترین تیم های این دوره از مسابقات هستند و کار را برای بچه ها ما سخت خواهند کرد. به همین دلیل نمی توان در خصوص کسب نتیجه در قهرمانی آسیا پیش بینی کرد و باید همه چیز را در میدان نشان دهیم.
وی در خصوص آخرین وضعیت حسن یزدانی هم گفت: یزدانی روند خوبی را طی می کند و به زودی می تواند تمرینات جدی و همیشگی خود را استارت بزند. ما فرصت زیادی تا المپیک نداریم اما حسن یزدانی روند خوبی را پشت سر می گذارد و مطمئن هستم می تواند به المپیک برسد.
مربی تیم ملی کشتی آزاد در پایان گفت: برنامه های تیم ملی ادامه دارد و تمرینات بچه های ما با وجود سفر تعدادی از آزادکاران به رقابتهای قهرمانی آسیا همچنان در تهران پیگیری خواهد شد. کشتی ایران زمان زیادی تا المپیک ندارد و باید ابتدا سهمیه های باقیمانده را کسب کند و سپس در این میدان بزرگ جهانی در حد و اندازه نام ایران ظاهر شود.
ترکیب تیم ایران برای حضور در این مسابقات به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک
۶۱ کیلوگرم: مجید داستان
۶۵ کیلوگرم: امیرحسین مقصودی
۷۰ کیلوگرم: امیرحسین حسینی
۷۴ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی
۷۹ کیلوگرم: علی سوادکوهی
۸۶ کیلوگرم: احمد بذری
۹۲ کیلوگرم: محمدجواد ابراهیمی
۹۷ کیلوگرم: مجتبی گلیج
۱۲۵ کیلوگرم: پرویز هادی
سرمربی: غلامرضا محمدی
مربیان: ابراهیم مهربان- عباس حاجی کناری- مسعود مصطفی جوکار
مربی بدنساز: دکتر مرتضی بهرامی نژاد
ماساژور: سجاد امیری

  • منبع خبر : مهر