امیر سرخوش نماینده اسنوکر ایران در فینال رقابت های ۶ توپ قهرمانی آسیا با شکست حریف پاکستانی خود صاحب مدال طلا و قهرمانی در قاره کهن شد.

به گزارش ورزش۱۹، فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس امروز چهارشنبه اعلام کرد که سرخوش در مصاف با «بابر مسیح» موفق شد با نتیجه ۷ بر ۴ مقابل حریف پاکستانی خود به پیروزی برسد و مدال طلای این رقابت‌ها را از آن خود کند. سرخوش سابقه قهرمانی و نایب قهرمانی رقابت‌های قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد.
نماینده اسنوکر ایران برای رسیدن به نیمه نهایی، موفق شد در مرحله یک چهارم برابر هم وطن خود «احسان حیدری نژاد» با نتیجه ۶ بر سه به پیروزی برسد.
او در نیمه نهایی نیز سجاد اقبال از پاکستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد

تیم ملی اسنوکر ایران با ترکیب امیر سرخوش، احسان حیدری نژاد، سیاوش مزینی در مسابقات اسنوکر ۶ توپ و تیمی و ارسلان اسماعیل نژاد در مسابقات اسنوکر پانزده توپ انفرادی رقابت‌های قهرمانی آسیا شرکت کردند.

پیش از این رقابت‌های اسنوکر پانزده توپ قهرمانی آسیا برگزار شد و نمایندگان ایران درمرحله مقدماتی و یک هشتم نهایی با قبول شکست برابر حریفان از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

همچنین در بخش داوری این مسابقات حسن اسماعیل‌زاده، حسام قابلی و اسماعیل خادمی از ایران برای قضاوت حضور دارند.
رقابت‌های اسنوکر پانزده توپ انفرادی و تیمی و مسابقات اسنوکر شش توپ انفرادی ۲۶ خردادماه تا هفتم تیرماه به میزبانی دوحه قطر در حال برگزاری است.

  • منبع خبر : ایرنا