حافظ قشقایی پس از حدود نیم قرن وزنه برداری ایران را در بخش سبک وزن صاحب مدال کرد؛این شاهکار پسر ساده کرمانشاهعی است.

رئیس هیات وزنه برداری در گفتگو با ورزش ۱۹، با ابراز رضایت از عملکرد حافظ قشقایی ملی‌پوش کشورمان در مسابقات قهرمانی جهان، گفت: کسب مدال نقره جهان توسط قشقایی قطعا یک شاهکار بود.

علیرضا قهرمانی افزود: کار حاظ قشقایی فوق العاده و یک امری غافلگیر کننده بود. انتظار داشتم وی قوی‌تر ظاهر شود اما کسب مدال دور از ذهن نبود. قشقایی لحظه ای رویایی را پشت سر گذاشت و شاهکار کرد.

وی با بیان اینکه وزن قشقایی المپیکی نیست، اظهار داشت: بر اساس تصمیم فدراسیون جهانی، دسته ۵۵ کیلوکرم که قشقایی در آن حضور داشت، المپیکی نیست اما هیچ چیز از ارزش های این وزنه بردار خوش آتیه کرمانشاهی کم نمی شود چون وی بعد از مدال محمد نصیری یعنی بعد از نیم قرن دومین مدال وزنه برداری ایران در سبک وزن را کسب کرد.

قهرمانی با اشاره به اینکه از وضعیت کیانوش رستمی بی خبر است، تصریح کرد: رستمی با کمی تاخیر یعنی قبل از آغاز رقابت های قهرمانی جهان به اردوهای تیم ملی ملحق شده است بنابراین از وضعیت وی اطلاع چندانی نداریم.

رئیس هیات وزنه برداری در خصوص حضور پوپک بسامی در رقابت های قهرمانی جهان، اظهار داشت: از همان روز نخست مشخص بود که بانوان وزنه برداری ایران در این مسابقات صاحب مدال نمی شوند اما حضور آن ها در بزرگ ترین تورنتمنت وزنه برداری جهان، نوید بخش روزهای خوبی برای این رشته است.

وی افزود: ارزش حضور بسامی در  مسابقات قهرمانی جهان دو چندان است و با هیچ رقابت دیگری قابل قیاس نیست و خیلی خوشحالم که این وزنه بردار کرمانشاهی توانست به عنوان اولین دختر تاریخ وزنه بردار ایران در رقابت های جهانی وزنه بزند.