به گزارش ورزش19، محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش و جوانان در تاریخ آبان ماه 94 از سوی مجمع سالیانه کنفدراسیون والیبال آسیا به عنوان عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی (FIVB) انتخاب شد. همچنین آبان ماه 95 هم داورزنی طی حکمی از سوی رئیس کنفدراسیون آسیا به عنوان نایب رئیس در منطقه مرکزی این قاره (رئیس […]

به گزارش ورزش19، محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش و جوانان در تاریخ آبان ماه 94 از سوی مجمع سالیانه کنفدراسیون والیبال آسیا به عنوان عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی (FIVB) انتخاب شد. همچنین آبان ماه 95 هم داورزنی طی حکمی از سوی رئیس کنفدراسیون آسیا به عنوان نایب رئیس در منطقه مرکزی این قاره (رئیس منطقه مرکزی) منصوب شد که در اردیبهشت 96 و در جلسه هیأت رئیسه به صورت رسمی و دائمی به عنوان نایب رئیس قاره آسیا و رئیس منطقه آسیای مرکزی انتخاب و معرفی شد.

این روزها که صحبت از بازنشسته بودن احمد ضیایی به عنوان رئیس فدراسیون والیبال هم در محافل مختلف مطرح شده است و گفته می‌شود وی باید میز ریاست را به فرد دیگری تحویل دهد، اخبار عجیبی از فدراسیون والیبال به گوش می‌رسد. در شرایطی که پیش از این گفته می‌شود فدراسیون‌نشین‌ها برای برکناری محمود افشاردوست از عضویت در کمیته مربیان کنفدراسیون والیبال آسیا اقداماتی را انجام داده‌‌اند، حالا پا را فراتر گذاشته‌اند.

گفته می‌شود فدراسیون والیبال ایران در نامه‌ای به فدراسیون جهانی و کنفدراسیون والیبال آسیا خواهان برکناری محمدرضا داورزنی از سمت‌هایش شدند. این کار را رسماً می‌توان «اقدام علیه منافع ملی» دانست، چراکه یکی از بزرگترین ضعف‌های ورزش ایران حضور کمرنگ مدیران داخلی در فدراسیون‌های جهانی است. حالا که والیبال در این زمینه یکی از رشته‌های موفق بوده مشخص نیست چرا ضیایی و دوستانش در تلاش هستند تا این موفقیت را نابود کنند.