به گزارش ورزش19، کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو اعلام کرد آنها به اهداف خود برای تولید مدال‌های ورزشکاران در این بازی‌ها با استفاده از مواد بازیافتی الکترونیکی از جمله موبایل و دوربین خواهند رسید. این کمیته می‌گوید حمایت زیادی از سوی مردم ژاپن و ورزشکاران بین‌المللی برای جمع‌آوری این مواد صورت گرفته […]

به گزارش ورزش19، کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو اعلام کرد آنها به اهداف خود برای تولید مدال‌های ورزشکاران در این بازی‌ها با استفاده از مواد بازیافتی الکترونیکی از جمله موبایل و دوربین خواهند رسید.

این کمیته می‌گوید حمایت زیادی از سوی مردم ژاپن و ورزشکاران بین‌المللی برای جمع‌آوری این مواد صورت گرفته و تاکنون 47 هزار و 488 تن مواد جمع‌آوری شده است.

این رقم شامل بیش از 5 میلیون گوشی غیرقابل استفاده است در فروشگاه NTT Docomo است. ایستگاه‌های جمع‌آوری این گوشی‌ها و دوربین‌ها در ادارات پست و ساختمان‌های عمومی قرار داشتند.

هدف کمیته سازماندهی بازی‌های 2020 توکیو، مقدار جمع‌آوری شده طلا و نقره هنوز کامل نشده اما با توجه به تعداد دستگاه‌هایی که قبلا جمع‌آوری شده این کمیته مواد لازم را برای رسیدن به اهدافش خواهد داشت.

این برنامه تا 31 مارس به پایان می‌رسد و مدال‌ها در تابستان رونمایی خواهند شد./فارس