به گزارش ورزش 19 ، نیم دهه از روزهایی که حداقل یکی از 2 تیم آرسنال و منچستریونایتد در رقابت برای قهرمانی لیگ برتر بودن، گذشته اما برای هواداران هنوز چیزی عوض نشده است. برای آنها این رقابت، یادآور روزهای خوش گذشته‌های نه‌چندان دور است؛ همان دورانی که هر بازی برگشت رقبای قدیمی، تعیین‌کننده نام […]

به گزارش ورزش 19 ، نیم دهه از روزهایی که حداقل یکی از 2 تیم آرسنال و منچستریونایتد در رقابت برای قهرمانی لیگ برتر بودن، گذشته اما برای هواداران هنوز چیزی عوض نشده است. برای آنها این رقابت، یادآور روزهای خوش گذشته‌های نه‌چندان دور است؛ همان دورانی که هر بازی برگشت رقبای قدیمی، تعیین‌کننده نام تیم قهرمان فصل بود.

شرایط فعلی

 حالا هر 2 تیم به دور از داعیه‌های قبلی و در شرایطی خاص، ساعت 23:30 امشب (چهارشنبه) به وقت تهران در ورزشگاه اولدترافورد منچستر، بازی هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس را انجام می‌دهند. آرسنال پس از برتری حماسی 4 بر2 در دربی خانگی لندن مقابل تاتنهام حال خوبی دارد و با30 امتیاز در رده چهارم به پیشروی بیش‌تر می‌اندیشد. منچستریونایتد در ادامه سریال امتیاز از دست دادن متوالی‌ش تنها توانست از شکست مقابل ساوتهمپتون فرار کند و حالابا 22 امتیاز در رده هفتم جا خوش کرده است.

غایبان بازی

رشفورد، دارمیان، اسمالینگ، بیلی و والنسیا، بازیکنان درگیر مصدومیت منچستریونایتد هستند. در این شرایط سانچس و لیندلوف قطعا به این بازی نمی‌رسند و یانگ هم به دلیل محرومیت غایب است. در سوی مقابل، آرسنال بدون ژاکای محروم و احتمالا اوزیل ناآماده پا به زمین رقیب می‌گذارد.

رویارویی‌های قبلی

در 227 رویارویی قبلی، آرسنال 82 پیروزی به دست آورده، منچستریونایتد 98 بارطعم برتری را چشیده و 47 رقابت برنده نداشته است.

نکات کلیدی

*آرسنال در 13بازی اخیر لیگی شکست نخورده است.

*منچستریونایتد با بیشترین اختلاف امتیاز ممکن با آرسنال در تاریخ نیم فصل اول لیگ برتر به مصاف رقیب می‌رود.

*منچستریونایتد در 10 رویارویی اخیر تنها 3 بار به آرسنال باخته است.

ترکیب احتمالی

 منچستریونایتد: دخه‌آ، شاو، دالوت، اسمالینگ، جونز، ماتیچ، لینگارد، هررا، پوگبا، مارسیال و لوکاکو

آرسنال: لنو، سوکراتیس، مصطفایی، هولدینگ، توریرا، بیرین، گوئندوری،کولاسیناچ، رمزی، اوبامیانگ و لاکازت