مصطفی آجرلو به عنوان یکی از 4 گزینه نهایی انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال را می توان با توجه به کارنامه و تخصص اش بهترین گزینه برای رهبری فوتبال ایران دانست.

ورزش۱۹/میلاد ربیع زاده مصطفی آجرلو، علی کریمی، شهاب الدین عزیزی خادم و کیومرث هاشمی ۴ کاندید احراز پست ریاست فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در مجمع انتخاباتی یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ هستند.

هر کدام از این ۴ کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال که اتفاقا از نام های آشنای ورزش کشور هستند، شایستگی های خاص خود را داشته و توانایی های آنها بر کسی پوشیده نیست. اما در این میان باید به وضعیت کنونی فوتبال کشور، چالش ها، موانع و همچنین دغدغه های جامعه فوتبال به عنوان محور اصلی گزینش ریاست فدراسیون توجه بیشتری داشت.

از میان ۴ فرد مذکور شاید به جرات بتوان گفت سردار مصطفی آجرلو تنها شخصی است که در بسیاری از فاکتورهای مورد نیاز مدیریت فوتبال کشور دارای تجربه و کارنامه موفق بوده و در برهه کنونی می تواند فوتبال را در مسیر درست خود قرار دهد.

مصطفی آجرلو را اکثر جامعه به عنوان مدیر موفق فوتبال می شناسند، کسی که خودش روزگاری فوتبالیست بود، بعدها مربیگری کرد و نهایتا به یکی از پرچم داران مدیریت نوین باشگاهی در ورزش ایران بدل شد.

سردار آجرلو با همان روحیه ی رزمندگی و ایثاری که در جبهه های دفاع از شرف، ناموس و اقتدار ایران اسلامی داشت پای به عرصه مدیریت در ورزش گذاشت و سکانداری باشگاه پاسی شد که بهضرس قاطع می توان گفت اولین و کاملترین باشگاه فرهنگی، ورزشی کشور بوده و با وجود بد سلیقگی مسئولان وقت کشور در انتقال و نهایتا نابودی آن تیم ریشه دار، همچنان یکی ار مدرن ترین باشگاه های ایران در بحش سخت افزاری به شمار می رود.

مصطفی آجرلو را جامعه فوتبال ایران به عنوان مدیری سالم و پرتلاش می شناسند که علاوه بر پاس تهران، در باشگاه های استیل آذین و تراکتورسازی هم مدیریت کرد.

فوتبال ایران امروز نیازمند مدیری است که به خوبی فضای حاکم بر آن، پتانسیل های بالقوه و چالش های قرار گرفته در مسیر را به خوبی بشناسد و برای رفع آنها برنامه داشته باشد.

علی کریمی اسطوره فوتبال ایران و آسیا بوده، بازیکنی کاریزماتیک که بسیاری به خاطر روحیات و شجاعت منحصر به فردش آن را دوست دارند، شهاب الدین عزیزی خادم مدیر جوان و جویای نامی است که شاید بتوان به عنوان نسل جدید مدیران کشور از او نام برد، کیومزث هاشمی مدیری با تجربه در ورزش کشور است اما مصطفی آجرلو کسی است که با داشتن تجربه زیستن در اتمسفر فوتبال، کارنامه موفق مدیریتی، پشتیبانی های جامعه فوتبال، نگاه وسیع در بکارگیری از تمامی پتانسیل های خانواده فوتبال، قدرت ارتباط گیری با نهادهای تصمیم ساز کشور و … می تواند به خوبی نقش رهبری فوتبال کشور را ایفا کند.

استنباط من پس از ارزیابی فضای انتخاباتی موجود در فوتبال کشور و بررسی نظرات خبرگان و کارشناسان فوتبال به عنوان فردی که بیش از یک دهه سابقه فعالیت در فوتبال و رسانه کشور را دارد، این است که سردار آجرلو توانسته با برنامه های عملگرایانه خود نظر بسیاری از اعضای مجمع را جلب کند و فاصله ی زیادی تا رسیدن بر کرسی ریاست فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ندارد.

اما نباید از این نکته غافل شد که در هیچ انتخاباتی نمی توان فردی را از پیش برنده اعلام کرد.

علی ایحال با توجه به جمعی جهات و نهایت احترام برای ۳ کاندید دیگر، به جرات می توان گفت شایسته ترین فرد در میان افراد کاندید پست ریاست فدراسیون فوتبال، کسی نیست جز سردار مصطفی آجرلو که می تواند رهبری خوب برای فوتبال ایران باشد.

  • نویسنده : میلاد ربیع زاده