به گزارش ورزش19، پس از شکست ۳ بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل ژاپن و حذف از رقابت های جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ امارات، قرارداد کارلوس کی روش پرتغالی با فدراسیون فوتبال کشورمان به پایان رسید و او با عقد قراردادی ۴ ساله هدایت تیم ملی کلمبیا را بر عهده گرفت. پس از خروج کی روش از فوتبال […]

به گزارش ورزش19، پس از شکست ۳ بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل ژاپن و حذف از رقابت های جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ امارات، قرارداد کارلوس کی روش پرتغالی با فدراسیون فوتبال کشورمان به پایان رسید و او با عقد قراردادی ۴ ساله هدایت تیم ملی کلمبیا را بر عهده گرفت.

پس از خروج کی روش از فوتبال ایران، نام های زیادی برای جانشینی این مربی اعلام شد. از خوزه مورینیو و زیدان تا اروه رنار، یورگن کلینزمن و لوران بلان. البته چندی قبل سعد الحارثی، خبرنگار عربستانی و عضو سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار پستی در صفحه توییترش اعلام کرد، فن مارویک سرمربی سرشناس هلندی در آستانه امضای قرادادی ۴ ساله با فدراسیون فوتبال ایران است.

فن مارویک سابقه مربیگری در تیم های ملی فوتبال هلند و عربستان را در کارنامه خود دارد و همچنین در تیم های باشگاهی چون هامبورگ و دورتموند آلمان و فاینورد هلند سرمربیگری کرده است.

ساعتی پیش یکی از رسانه های اماراتی هم بیان کرد، فدراسیون فوتبال امارات پس از پاسخ منفی اروه رنار به سراغ فن مارویک رفته تا او را متقاعد به سرمربیگری این تیم کند.

فن مارویک در سال ۲۰۱۰ با تیم ملی هلند به مقام نایب قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی رسید و در نخستین تجربه مربیگری خود در آسیا با استرالیا نتوانست بیش از ۵ ماه ادامه دهد و حال باید دید سرمربی چه کشوری خواهد شد. اماراتی ها هم پس از قطع همکاری با آلبرتو زاکرونی، مذاکراتی با اروه رنار هم داشتند اما او پاسخ منفی داد و حال در صدد مذاکره با فن مارویک هستند.

مسئولان فدراسیون فوتبال ایران نیز تلاش می کنند تا اکنون مربی موقتی را انتخاب و سپس سرمربی جدید را مشخص کنند./باشگاه خبرنگاران