به گزارش ورزش19 ، برنامه این هفته 90 به تهیه کنندگی و اجرای عادل فردوسی پور با پخش یک آیتم تکان دهنده از فوتبالیست های جوان ایرانی که فریب دلالان را خورده و با وعده وعیدهای تو خالی راهی لیگ کشورهایی نظیر آذربایجان و گرجستان شده بودند روی آنتن رفت. آیتم پخش شده از پر […]

به گزارش ورزش19 ، برنامه این هفته 90 به تهیه کنندگی و اجرای عادل فردوسی پور با پخش یک آیتم تکان دهنده از فوتبالیست های جوان ایرانی که فریب دلالان را خورده و با وعده وعیدهای تو خالی راهی لیگ کشورهایی نظیر آذربایجان و گرجستان شده بودند روی آنتن رفت.

آیتم پخش شده از پر بیننده ترین برنامه تلویزیونی ایران باز هم نشان داد هنوز افرادی سود جو وجود دارند که با سوء استفاده از جوانان جویای نام و عاشق فوتبال در فکر پُر کردن جیب های خود هستند.

از نکات جالب و البته عجیب آیتم پخش شده در خصوص دلالی تعدادی از دلالان فوتبال ایران در خارج از کشور، رد پای مدیرعامل یک باشگاه گرجستانی بود که اخیرا به دلیل شکایت تعدادی از بازیکنان و خانواده های آنها مبنی بر اخذ وجوه نامتعارف و سو استفاده از موقعیت شغلی در یک باشگاه ریشه دار دسته اولی توسط کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران، مادام العمر از فعالیت های فوتبالی محروم شده بود.

دلالی در دهه های اخیر بسیاری از افراد و خانواده های آنها را در فوتبال ایران متضرر کرده که بارها و بارها رسانه ها خواستار برخورد شفاف و قاطع با این دسته از افراد سود جو شده اند اما متاسفانه آنگونه که باید نظارت و برخوردی از سوی مراجع ذی ربط و ذی صلاح با این افراد نشده است.

 افرادی که تخلف آنها در ارکان قضایی فدراسیون فوتبال ایران به اثبات رسیده از طُرق مختلف همچنان جوانان ایرانی را با وعده وعیدهای دروغین مورد  سوء استفاده قرار می دهند چرا که احکام ارکان قضایی فوتبال احکام قهری و قضایی نیست که این امر نشان دهنده لزوم ورود دستگاه قضایی و مدعی العموم به پرونده های این افراد و برخورد قاطع با این دسته است تا از اتفاقات اینچنینی جلوگیری شود و جوانان عاشق فوتبال بیش از این مورد سوء استفاده سودجویان قرار نگیرند.