به گزارش ورزش19، شبکه «ای اس پی ان» روز سه شنبه نوشت: «کارلو آنجلوتی» سرمربی تیم ناپولی در مصاحبه پس از بازی اظهار داشت که وی سه بار اقدام به متوقف کردن بازی کرده و علاوه بر این تهدید کرده است که در صورت تکرار چنین اتفاقی، تیم خود را از زمین بازی بیرون می […]

به گزارش ورزش19، شبکه «ای اس پی ان» روز سه شنبه نوشت: «کارلو آنجلوتی» سرمربی تیم ناپولی در مصاحبه پس از بازی اظهار داشت که وی سه بار اقدام به متوقف کردن بازی کرده و علاوه بر این تهدید کرده است که در صورت تکرار چنین اتفاقی، تیم خود را از زمین بازی بیرون می کشد اما سالوینی معتقد است چنین واکنشی، پاسخ درستی برای مبارزه با نژادپرستی نیست.
سالوینی پس از برگزاری جلسه با نمایندگان باشگاه های ایتالیایی، گروه های هواداری، کمیته المپیک، فدراسیون فوتبال ایتالیا و تعدادی از مقامات دولتی این کشور اظهار داشت: تعلیق یک بازی در صورت بروز رفتارها و شعارهای نژادپرستانه، اقدامی پرخطر بوده و ریسک زیادی در پی دارد.
وی ادامه داد: در واقع شما با این کار سرنوشت تعداد زیادی از افراد را در دستان تعدادی معدود قرار می دهید؛ برای اتخاذ چنین تصمیمی پیدا کردن متر و معیاری مشخص واقعا کار سختی است.
سالوینی ادامه داد: با تصمیم داور بازی اینتر – ناپولی مبنی بر عدم تعلیق دیدار موافق هستم. این موضوع به این دلیل نیست که شعارهای نژادپرستانه و سوت های ممتد را تایید می کنم بلکه اتخاذ این تصمیم مشکلات بزرگ تری را بیرون از زمین بازی به وجود می آورد.
وزیر کشور ایتالیا در ادامه تصریح کرد: به خاطر دارم در دیدار آ. ث میلان و یوونتوس در ورزشگاه حاضر بودم و سوت ها و «هو کردن» های ممتد علیه «لئوناردو بونوچی» گیج کننده بود؛ بازیکنی که سفیدپوست بوده و از لحاظ فنی بسیار خوب است و تا آن زمان دو یا سه بار باشگاه خود را عوض کرده بود؛ بنابراین چه کسی تصمیم می گیرد این هیاهو و سوت های ممتد، تبعیض نژادی و به عبارت بهتر نژادپرستانه یا توهین آمیز است؟
وی تاکید کرد: خشونت جایی در فوتبال ندارد و من تمام تلاشم را برای ریشه کن کردن آن چه داخل و چه خارج از ورزشگاه ها انجام می دهم اما ما برای این منظور به معیاری عینی و مشخص نیاز داریم.
مرگ یکی از هواداران افراطی تیم اینتر در درگیری های بیرون ورزشگاه سن سیرو موجب شد تا سالوینی روز گذشته جلسه ای را با «گابریله گراوینا» رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا برگزار کند.
گراوینا در این جلسه اظهار داشت: دردسر سازان می بایست در نطفه خفه شوند تا فوتبال دوستان حقیقی بتوانند بدون مزاحمت از این ورزش لذت ببرند./ایرنا