مراسم قرعه کشی پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا در چین برگزار شد و نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند.

به گزارش ورزش۱۹، رقابت های کشتی بزرگسالان قهرمانی آسیا روزهای ۳ تا ۸ اردیبهشت ماه در شهر «شی آن» چین برگزار می شود که مسابقات کشتی آزاد روز ۳ اردیبهشت در وزن های ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم و روز ۴ اردیبهشت در اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد برگزار می شود.
این رقابت ها مهمترین مسابقه رنکینگ دار اتحادیه جهانی کشتی پیش از حضور در رقابت های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان که انتخابی المپیک نیز محسوب می شود، است.
نتایج قرعه کشی پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا به شرح زیر است:
در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۱۴ نفر حضور دارند «بهنام احسان پور» در دور نخست به مصاف «سیریپونگ جومپاکام» از تایلند می رود و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر در دور بعد با برنده کشتی میان «جهانگیر میرزا توروبوف» از ازبکستان و «راحول آواره» از هند می رود.
در وزن ۷۴ کیلوگرم «محمد نخودی» در مبارزه نخست با «آمیت کومار دهانخار» از هند سرشاخ می شود و در صورت غلبه بر این حریف در دور بعد با برنده کشتی «این لو» از چین و «یوهی فوجینامی» دارنده مدال برنز جهان از ژاپن روبرو می شود. در این وزن ۱۳ نفر حضور دارند.
در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۱۵ نفر شرکت کرده اند، «کامران قاسم پور» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با برنده کشتی میان «گوان اوک کیم» از کره جنوبی و «بهادر قدیرف» از تاجیکستان مصاف می دهد.
در وزن ۹۲ کیلوگرم «علیرضا کریمی» در دور نخست با «چنگیز کریم کولوف» از قرقیزستان کشتی می گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده کشتی میان «آتسوشی ماتسوموتو» دارنده مدال برنز جهان از ژاپن و «چانگ جائه سوئه» از کره جنوبی می رود. در این وزن ۱۱ نفر شرکت کرده اند.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۱۱ نفر حضور دارند «یدالله محبی» در دور نخست با «مظفر ژاپویف» از قرقیزستان مبارزه می کند و در صورت گذر از این حریف در دور دوم به مصاف برنده کشتی میان «دونگ هوان کیم» از کره جنوبی و «صحبت بیلی یف» از ترکمنستان می رود.
رقابت های اوزان فوق از ساعت ۸ صبح فردا (چهارشنبه) در شهر »شی آن» چین آغاز می شود.

  • منبع خبر : لیرنا