در فوتبال ایران باید قانون ۹۰ به ۱۰ در مورد حضور هواداران میزبان و میهمان در ورزشگاه‌ها انجام شود که به طور معمول این اتفاق رخ نمی‌دهد.

به گزارش ورزش۱۹، طبق قانون فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) باید حضور هواداران در ورزشگاه‌ها طبق قانون ۹۰ به ۱۰ انجام شود که به طور معمول این اتفاق رخ نمی‌دهد و سبب ایجاد حواشی زیادی می‌شود. در دربی‌های استقلال و پرسپولیس همیشه تماشاگران به صورت مساوی در استادیوم حضور می‌یافتند، اما مسئولان سازمان لیگ فوتبال در صدد بودند تا در لیگ هجدهم این اتفاق را رقم بزنند، اما بازهم نشد.

در بازی‌های مهم دیگر به طور معمول هواداران به ورزشگاه‌ها می‌روند و خیلی کم پیش می‌آید که تیم میزان ورزشگاه را پر کند و هواداران تیم میهمان را به ورزشگاه را ندهند، اما ۴ هفته مانده به پایان لیگ هجدهم، باشگاه‌ها درحال صدور بیانیه هستند که بیشتر از ۱۰ درصد به هواداران تیم میهمان جای نمی‌دهند که این موضوع نیز قانون خاصی دارد.

طبق قانون سهمیه تماشاگران تیم اصفهانی فقط ۱۰ درصد سکو‌های ورزشگاه است و در این شرایط حدود ۷۵۰۰ بلیت است. سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، اما اعلام کرد که احتمال دارد سهمیه تماشاگران تیم میهمان در بازی با پرسپولیس بیشتر شود.

اگر هواداران پرسپولیس تا یک ساعت قبل از مسابقه ۹۰ درصد سکو‌های ورزشگاه را پر نکنند، سکو‌های باقیمانده در اختیار تماشاگران تیم میهمان قرار بگیرد، البته اگر تعداد هواداران سپاهان بیشتر از ۱۰ درصد ظرفیت ورزشگاه باشد. هواداران پرسپولیس از روز گذشته درحال خرید بلیت‌ها برای دیدار با سپاهان هستند و حدود ۲۰ هزار بلیت نیز تاکنون فروش رفته است.

دیدار تیم‌های پرسپولیس و سپاهان، جمعه هفته جاری و از ساعت ۲۰:۱۵ در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران