فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)، فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ را به دلیل تخلفات انضباطی هواداران این تیم در دیدار مقابل ایران در انتخابی جام جهانی قطر، ۱۲۰ هزار دلار هنگ‌کنگ جریمه کرد.

به گزارش ورزش۱۹، روزنامه ساوت مورنینگ چاینا پست (South China Morning Post) چاپ هنگ‌کنگ در گزارشی اعلام کرد که اگرچه فیفا به طور مشخص به هیچ حادثه و تخلفی در جریان دیدار مذکور اشاره نکرده است اما گفته می‌شود این مجازات به خاطر رفتار هواداران این تیم و «هو» کردن سرود ملی چین پیش از برگزاری دیدار ۱۰ سپتامبر و همچنین تشکیل زنجیره انسانی در استراحت بین ۲ نیمه در حمایت از اعتراضات ضد دولتی، برای فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ در نظر گرفته شده است.

انتظار می‌رود در جریان ۲ دیدار آتی این تیم مقابل بحرین و کامبوج که به ترتیب ۱۴ و ۱۹ نوامبر به میزبانی هنگ‌کنگ و در ورزشگاه ۴۰ هزار نفری سون‌کُن‌پو برگزار می‌شود، صحنه‌های مشابهی رقم بخورد.

پوئی کوان کی رییس فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ در این خصوص اظهار داشت: در حال حاضر برنامه‌های خود را تغییر نخواهیم داد اما در عین حال شرایط و تحرکات اجتماعی را به دقت زیر نظر خواهیم داشت؛ البته بابت جریمه شدن به خاطر موضوعی که کنترل زیادی روی آن نداشتیم، متاسف هستیم؛ به دفعات از هواداران خواستیم تا به سرود ملی احترام بگذارند اما برخی از آنان ترجیح دادند این کار را نکنند.

فیفا اوایل سال ۲۰۱۶ و بدنبال رفتار مشابه هواداران هنگ‌کنگ در دیدار مقابل چین در نوامبر ۲۰۱۵، فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ را ۱۰ هزار فرانک سوئیس جریمه کرد و در سال ۲۰۱۷ نیز، کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) این نهاد را به دلیل تخلفی مشابه در دیدار مقابل مالزی ۳ هزار دلار جریمه کرد.

  • منبع خبر : ایرنا