نصرت الله عابدینی یکی از نامزدهای احراز پست ریاست فدراسیون وزنه برداری ایران معتقد است وزارت ورزش و جوانان باید در انتخابات این فدراسیون مساوات را در بین کاندیداها رعایت کند.
نصرت الله عابدینی از کارشناسان رشته وزنه برداری و کاندیدای انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری در گفت و گویی با خبرنگار ورزش۱۹ از وضعیت این روزهای وزنه برداری کشور سخن گفت.
عابدینی دلیل حضور خود در عرصه انتخابات فدراسیون وزنه برداری را اینگونه شرح می دهد: وزنه برداری یکی از رشته های مدال آور و پر پتانسیل ورزش کشور است که همواره در میدان های جهانی و المپیکی توانسته برای ایران افتخار آفرین باشد اما در سال های اخیر متاسفانه کارهای آکادمیک و علمی مناسبی در آن صورت نگرفته است.
کاندیدای انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری افزود: به دلیل عدم توجه و برنامه ریزی مناسب در حوزه آموزش نتوانستیم پشتوانه های خوبی برای قهرمانان فعلی ساخته و پرداخته کنیم و طرح های استعدادیابی منسجمی در سطح کشور برای شناسایی نخبگان ارائه نشد که همین امر باعث بروز مشکلاتی در وزنه برداری کشور شده است.
مسئول اسبق کمیته آموزش فدراسیون وزنه برداری اظهار داشت: در ورزش باید فراجناحی عمل کرد، یعنی حد و مرزی برای استفاده از نفرات در حوزه های مختلف مانند مربیگری و … قائل نبود، باید در کنار بهره گیری از ظرفیت پیشکسوتان، شایسته سالاری را مد نظر قرار داده و از همه افراد توانمند که تعداد آن ها در وزنه برداری کم نیستند استفاده کرد.
عابدینی گفت: به جرات می توانم بگویم در وزنه برداری ایران نفرات توانمندی حضور دارند که به مانند آنها در دنیا وجود ندارد، نفراتی که به راحتی می توانند مربیگری تیم های ملی را بر عهده بگیرند و هیچ نیازی به مربی خارجی نداشته باشیم.
دکتر نصرت الله عابدینی در بخشی از صحبت های خود با اشاره به عدم شایسته سالاری در فدراسیون وزنه برداری تصریح کرد: متاسفانه فدراسیون وزنه برداری در دوره اخیر نتوانست با برنامه ریزی درست شایسته سالاری در بخش های مختلف را سرلوحه کار خود قرار دهد و بعضا شاهد استفاده از افرادی بودیم که شاید شایستگی حضور در آن مسئولیت را نداشتند و همین امر موجب بروز مشکلاتی در وزنه برداری کشور شده است.
مسئول انجمن وزنه برداری وزارت علوم در ادامه افزود: یکی دیگر از ضعف های فدراسیون در سال های اخیر ورزشکار سالاری بود که در وزنه برداری رخ داد. تنش میان آقای کیانوش رستمی قهرمان المپیکی کشور و مربیان تیم ملی نمونه بارز این ورزشکار سالاری بود که متاسفانه فدراسیون نتوانست به نحوه شایسته با این مسئله برخورد کند و همین امر باعث شد جایگاه ها در وزنه برداری کشور زیر سوال برود.
عابدینی معتقد است تمام افراد در وزنه برداری دارای جایگاه و قابل احترام هستند اما نباید با بی تدبیری موجبات خدشه به این جایگاه ها را مهیا کرد.
کاندیدای انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری برنامه های کلی خود در صورت انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون را اینگونه تشریح می کند: همانگونه که در ابتدا اشاره کردم مهمترین نیاز کنونی وزنه برداری کشور توجه به مسائل علمی و آکادمیک است که این نیاز را از طریق ارتباط با مراکز علمی، پژوهشی می توان تامین کرد.
وی دیگر برنامه های خود را حمایت از افراد شایسته برای کسب کرسی های بین المللی، توسعه زیر ساخت های وزنه برداری اعم از ساخت سالن‌های اختصاصی و تجهیز آنها، ارتباط بیشتر و بهتر با رسانه ها، برگزاری لیگ های کمی و کیفی و جذب اسپانسر عنوان کرد.
نصرت الله عابدینی در پایان با درخواست از وزارت ورزش و جوانان مبنی بر رعایت مساوات در بین کاندیداها، خواستار برگزاری انتخاباتی به دور از شائبه های احتمالی شد.
  • نویسنده : میلاد ربیع زاده
  • منبع خبر : تولیدی