فدراسیون دوومیدانی برای ماده‌های پرتاب قصد دارد از مربیان خارجی استفاده کند.

به گزارش ورزش۱۹، دوومیدانی در ایران یکی از رشته‌های پرحاشیه است که هر روز خبر‌های جدیدی از این رشته ورزشی پایه و مادر شنیده می‌شود. مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی به همراه اعضای سازمان تیم‌های ملی در جدیدترین اقدام قصد دارند که مربی خارجی برای ماده‌های پرتاب‌ دیسک و پرتاب وزنه به خدمت بگیرند. طرح ساماندهی مربیان داخلی یکی از برنامه‌های کیهانی در دوران مدیریتش بود که این طرح در حد حرف باقی ماند و اکنون قرار است مربی خارجی برای ورزشکاران انتخاب و جذب شود.

مربیان داخلی دوومیدانی در این چند سال عملکرد قابل قبولی داشتند و ورزشکاران ما زیر نظر آن‌ها در مسابقات آسیایی نتایج درخشانی گرفتند، اما کیهانی قرارداد‌های کوتاه مدت با آن‌ها منعقد کرد و بعد از مسابقات آسیایی هم قرارداد‌های آن‌ها را تمدید نکرد. با توجه به اینکه رئیس فدراسیون دوومیدانی همواره از مشکلات مالی این فدراسیون صحبت می‌کند معلوم نیست او با چه بودجه‌ای می‌خواهد هزینه‌های هنگفت جذب مربی خارجی را تامین کند.

طرح ساماندهی مربیان داخلی دوومیدانی مسکوت ماند/ پروژه جذب مربی خارجی کلید خورد

حقوق چرفکو حداقل ۴ هزار دلار است

هادی سپهرزاد مربی دوومیدانی، درباره اینکه چرفکو مربی روس یکی از گزینه‌های فدراسیون دوومیدانی برای هدایت پرتابگران کشورمان است، گفت: چرفکو مربی تیم ملی قطر است و حدود ۴ هزار دلار از قطری‌ها حقوق می‌گیرد. این مربی همراه با تیم ملی قطر در کمپ آلانیا در ترکیه به سر می‌برد و به نظرم او قبول نمی‌کند که به ایران بیاید.

سپهرزاد درباره اینکه قرار است فدراسیون دوومیدانی مربی خارجی به خدمت بگیرد، گفت: مدیران فدراسیون دوومیدانی اعلام کردند به علت مشکلات مالی نمی‌توانند با مربیان داخلی قرارداد ببندد و توانایی حمایت از ورزشکاران هم ندارد، اما اکنون با کدام پول می‌خواهد مربی خارجی بیاورد؟ این اتفاق رخ نمی‌دهد و قصد دارند تا زمان انتخابات وقت تلف کرده و مردم را سرگرم کنند.

تصمیم سازمان تیم‌های ملی برای جذب مربی خارجی مغرضانه است

او بیان کرد: معتقدم خبر جذب مربی خارجی بی پایه و اساس است و نباید به آن زیاد پرداخت. زمانی مربی خارجی به ایران می‌آید که سطح فنی مربی داخلی جوابگو نباشد. همچنین رزومه مربی خارجی باید از داخلی‌ها بالاتر باشد. شاگردان من قهرمان و نایب قهرمان آسیا شدند و رحمانی فر با یک مربی ایرانی توانسته در صدر رنکینگ نوجوانان جهان قرار بگیرد. هر مربی که می‌آید باید کارنامه قوی تری داشته باشد. در ایران مربیان پرتاب دیسک بادانش بالایی همانند داریوش صمیمی و اورنگ مستقیم هستند و کیهانی باید جواب بدهد که طرح ساماندهی مربیان داخلی چه شد؟ سازمان تیم‌های ملی تصمیمات مغرضانه گرفته است و همین تصمیمات باعث شده که من به همراه ربانی، مرادی و فیروزی از سمت خود استعفا کنیم.

مربی تیم ملی دوومیدانی درباره اینکه شایان به عنوان سخنگوی سازمان تیم‌های ملی دوومیدانی انتخاب شده است، گفت: شایان یکی از افراد ضعیف سازمان تیم‌های ملی است که به عنوان مسئول پرش‌ها کار خاصی انجام نداده است. علاوه بر این علی رحمانی عضو علی البدل سازمان تیم‌های ملی است که زیر نظر من کار می‌کرد.

طرح ساماندهی مربیان داخلی دوومیدانی مسکوت ماند/ پروژه جذب مربی خارجی کلید خورد

او درباره حضور سپیده توکلی در سازمان تیم‌های ملی خاطر نشان کرد: به هر حال فدراسیون کسی را نداشت و اکثر مربیان استعفا کرده بودند به همین علت توکلی را به خدمت گرفتند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران