تیم ووشو بانوان کرمانشاه در مسابقات قهرمانی کشور با کسب یک مدال برنز، ضعیف ترین نتایج خود در یک دهه اخیر را رقم زد.

میلاد ربیع زاده/ورزش۱۹ – مسابقات ووشوی بانوان بزرگسالان کشور (انتخابی تیم ملی) که از صبح روز گذشته (پنجشنبه) به میزبانی آذربایجان‌شرقی و در سالن شهید اقدمی شهر تبریز آغاز شده بود، عصر امروز با شناخت نفرات و تیم‌های برتر به اتمام رسید.

در این پیکارها، ووشوکاران ۳۲ استان در قالب ۳۵ تیم حضور داشتند و در ۲ بخش ساندا و تالو به میدان رفتند که در مجموع ۲ بخش ساندا و تالو، اصفهان با کسب ۵ مدال طلا، سه نقره و سه برنز به عنوان قهرمانی رسید، تهران الف با چهار طلا، سه نقره و یک برنز نایب قهرمان شد و مازندران با چهار طلا، یک نقره و دو برنز بر سکوی سومی ایستاد.

از نکات قابل توجه در این دوره می توان به ناکامی بانوان کرمانشاهی اشاره کرد که در یک دهه اخیر از پیشتازان این رقابت ها بودند.

بانوان ووشو کار کرمانشاهی در ۲ بخش ساندا و تالو تنها موفق به کسب یک مدال برنز آن هم توسط سحر فخری مربی تیم تالو در فرم باگوا شدند که یکی از فرم های غیر رسمی فدراسیون جهانی به شمار می رود و در مسابقات بین المللی جایگاهی ندارد.

ووشو کرمانشاه در بخش بانوان یکی از پر پتانسیل ترین رشته ها به شمار می رود که با برنامه ریزی درست و کم شدن حواشی پیرامون آن می تواند باز هم به سطح اول کشور باز گردد.