نمایندگان اوزان ۶۳ و ۱۳۰ کیلوگرم ایران با برتری مقابل قربای خود راهی دیدار نیمه نهایی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان شدند اما پویا ناصر پور در ۵۵ کیلوگرم مقابل حریف ژاپنی شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

به گزارش ورزش۱۹، در ادامه رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در بوداپست پایتخت مجارستان، پویا ناصرپور سومین فرنگی‌کار ایران در ۵ وزن نخست بود که مقابل رقبا شکست خورد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل حریف ژاپنی تن به شکست داد.

در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۱۹ کشتی‌گیر حضور دارند، پویا ناصرپور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف سرداربیک کونوشبایف از قرقیزستان رفت و در پایان با نتیجه ۱۳ بر ۳ به برتری رسید. وی در دومین مبارزه و در یک چهارم نهایی مقابل شوتا اوگاوا دارنده مدال برنز جهان از ژاپن با نتیجه سنگین ۸ بر صفر شکست خورد. ناصرپور برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند، باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد، در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

در ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور اول، در دور بعد مقابل ماکسیم نهودا از بلاروس با نتیجه ۹ بر ۶ به برتری رسید. وی در دومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی نیز مقابل الکساندر هروشین از اوکراین با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. دلخانی برای رسیدن به فینال باید از سد مهمت چکر از ترکیه بگذرد.

در ۱۳۰ کیلوگرم که ۱۹ نفر حضور دارند، علی‌اکبر یوسفی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف کونستا مایین پایای از فنلاند رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسید. وی در دور سوم مقابل فرانز ریشتر از آلمان با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. یوسفی در نیمه نهایی به مصاف عثمان ایلدریم از ترکیه خواهد رفت.

پیش از این در ۷۷ کیلوگرم علی نوروزی در دور نخست به مصاف تمرلان شادوکایف از قزاقستان رفت و در پایان با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد. نوروزی برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند، باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد، در غیر اینصورت حذف خواهد شد. حریف قزاق تاکنون موفق به صعود به مرحله نیمه نهایی شده است.

حمیدرضا بادکان در ۸۷ کیلوگرم نیز پیش از این در دور اول مقابل مارتیناس نمسویسیوس از لیتوانی با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد و با توجه به شکست سنگین ۱۲ بر ۴ این کشتی‌گیر در دور دوم مقابل حریف بلاروس، بادکان با نمایشی ضعیف از دور رقابت‌ها کنار رفت.

  • منبع خبر : ایسنا