تیم ملی والیبال زنان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا برابر تایلند که قهرمانی قاره کهن را یدک می‌کشد شکست خورد.

به گزارش ورزش۱۹، ملی پوشان والیبال ایران در دیدار با تایلند با نتیجه ۳ بر  صفر مغلوب شدند. زنان والیبالیست ست اول تا سوم را با نتایج ۱۳-۲۵، ۲۱-۲۵ و ۱۶-۲۵  به قهرمان قاره کهن واگذار کردند.

تایلند در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ مدال برنز، در مسابقات قهرمانی آسیا ۲ مدال طلا را در کارنامه دارد. تیم ملی والیبال زنان تایلند چهار مرتبه در مسابقات قهرمانی جهان، یک بار در جام جهانی، ۱۴ بار در رقابت‌های جایزه بزرگ جهانی و ۲ بار در جام بزرگ قهرمانان جهان شرکت کرده است.

دیدار بعدی ملی پوشان با چین تایپه فردا صبح(جمعه) برگزار خواهد شد.

مائده برهانی، شبنم علیخانی، نگین شیرتری، ندا چملانیان، مهسا کدخدا، مهسا صابری، مونا آشفته، شکوفه صفری، پوران زارع، مونا دریس محمودی، تهمینه درگذنی، فرزانه مرادیان، هاله متقیان و زهرا بخشی بازیکنان تیم ملی ایران در مسابقات  قهرمانی آسیا هستند.

پیش از این نیز ملی پوشان ملی پوشان در دیدار با کره جنوبی که تاکنون هفت بار نایب قهرمان آسیا شد، سه بر صفر نتیجه را واگذار کردند. همچنین والیبالیست‌های ایرانی در دیدار با هنگ‌کنگ توانستند با نتیجه سه بر صفر این تیم را شکست دهند.

مسابقات والیبال قهرمانی آسیا با حضور ۱۳ تیم در ۴ گروه  از ۲۶ مرداد تا سوم شهریور به میزبانی کره جنوبی در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال زنان ایران در گروه یک مسابقات با تیم میزبان و هنگ کنگ همگروه شد.

والیبالیست‌ها پیش از این قرار بود با سنگاپور بازی کنند اما این تیم از شرکت در مسابقات انصراف داد و کنفدراسیون آسیا گروه‌بندی مسابقات را تغییر داد و هنگ‌کنگ از گروه سوم به گروه اول منتقل شد.

ایران تاکنون ۶ بار در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرده که در سال ۲۰۰۷ دوازدهم، در سال ۲۰۱۷ نهم و در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ در رده هشتم قرار گرفت.

  • منبع خبر : ایرنا