رقابت های جودوی قهرمانی آسیا بار دیگر با موفقیت ژاپن به پایان رسید و تیم ایران در مجموع در رتبه دور از انتظار سیزدهم ایستاد و در بخش مردان نیز دوازدهم شد.

به گزارش ورزش۱۹، رقابت های جودوی قهرمانی آسیا با حضور ۲۷۳ ورزشکار از ۴۰ کشور به میزبانی فجیره امارات برگزار شد و در نهایت ژاپن در مجموع ۲ بخش مردان و زنان با کسب ۴ مدال طلا، یک نقره و ۴ برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد و موفقیت سال های اخیر را تداوم بخشید.
مغولستان با عملکرد درخشان تیم مردان خود با ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۳ برنز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و کره جنوبی با ۲ طلا، ۳ نقره و ۶ برنز به عنوان سومی دست یافت.
تیم های چین، قزاقستان، ازبکستان، کره شمالی، تاجیکستان، چین تایپه و استرالیا نیز در رتبه های چهارم تا دهم قرار گرفتند.
تیم ایران هم در مجموع ۲ بخش مردان و زنان با یک عنوان پنجمی و ۲ هفتمی در جایگاه نازل سیزدهم قرار گرفت.
در بخش مردان نیز تیم مردان کشورمان به رتبه ای بهتر از دوازدهمی نرسید.
این درحالی است که تیم جودوی مردان ایران سال گذشته در رقابت های جهانی باکو با مدال طلای «سعید مولایی» و برنز «محمد محمدی بریمانلو» در جایگاه چهارمی قرار گرفته بود.
تیم جودوی ایران متشکل از ۱۱ ورزشکار (۸ مرد و ۳ زن) بدون کسب حتی یک مدال برنز به کار خود در رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ پایان داد تا بدترین نتیجه تیم کشورمان در تاریخ رقابت های قهرمانی آسیا پس از ۲۴ سال تکرار شود.
پیش از این تنها یک مرتبه در مسابقات سال ۱۹۹۵ که به میزبانی هند برگزار شده بود، تیم جودوی ایران از رسیدن به مدال بازمانده بود.

  • منبع خبر : ایرنا