به گزارش ورزش19، طبق تخمین صورت گرفته در سایت جهانی ترانسفر مارکت، تیم ملی کره جنوبی با قیمتی نزدیک به ۸۴.۴۳ یورو به عنوان گران قیمت‌ ترین تیم آسیا در صدر قرار گرفته است. بعد از آن‌ها ژاپن با ۸۰.۸۰ میلیون یورو جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است. بعد از این دو تیم […]

به گزارش ورزش19، طبق تخمین صورت گرفته در سایت جهانی ترانسفر مارکت، تیم ملی کره جنوبی با قیمتی نزدیک به ۸۴.۴۳ یورو به عنوان گران قیمت‌ ترین تیم آسیا در صدر قرار گرفته است. بعد از آن‌ها ژاپن با ۸۰.۸۰ میلیون یورو جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.
بعد از این دو تیم شرق آسیایی نوبت به تیم ملی ایران می‌رسد که با ۵۷.۹۰ میلیون یورو رتبه سوم را در اختیار گرفته و گران ترین تیم غرب آسیا باشد. بعد از ایران، استرالیا با ۳۶.۵۰ ، ازبکستان با ۲۱.۱۰ ، عربستان با ۲۱ ، چین با ۱۵.۷۵ ، سوریه با ۱۴.۵۳ ، امارات با ۱۱.۱۰ و قطر ۷.۷۵ میلیون یورو ارزش رتبه‌های چهارم تا دهم را به نام خود زده‌اند. نکته جالب توجه این است که تیم ملی ویتنام با ارزش ۱۹۵ هزار یورو در رده آخر قرار دارد. یمن، رقیب ایران در جام ملت‌ها هم با ۲۵۰ هزار یورو ارزش قبل از ویتنام قرار دارد.
در این میان سون هیونگ مین، ستاره کره‌ای تاتنهام انگلیس با ۵۰ میلیون یورو قیمت، با ارزش‌ترین ستاره آسیا لقب گرفته است. ستاره تیم ملی کره جنوبی که به تازگی عنوان بهترین بازیکن خارجی آسیا را به دست آورده در ۷۴ بازی ۲۳ گل برای کشورش به ثمر رسانده است. بعد از سون نوبت به ستاره ۲۵ ساله تیم ملی ایران می‌رسد. علیرضا جهانبخش، هافبک تیم برایتون انگلیس با ارزشی نزدیک به ۱۸ میلیون یورو در رده دوم‌ قرار دارد. یوشینیری موتو بازیکن تیم ملی ژاپن و نیوکاسل انگلیس هم با ۱۰ میلیون یورو در رده سوم گران قیمت‌ترین‌ها حضور دارد.
سردار آزمون، دیگر بازیکن تیم ملی ایران و باشگاه روبین کازان روسیه هم با ۹.۵ میلیون یورو در رتبه چهارم قرار گرفته است. ساکای، بازیکن ژاپنی باشگاه المپیک مارسی و متیو رایان دروازه‌بان استرالیایی باشگاه برایتون با ۸ میلیون یورو جایگاه پنجم را به دست آورده و پشت سر آزمون قرار گرفتند.