افراد گوناگون و زیادی برای مدیریت فوتبال کشور در انتخابات پیش رو کاندید شده اند اما به ضرس قاطع می توان گفت یکی از متخصص ترین، حاذق ترین و شایسته ترین این کاندیداها کسی نیست جز دکتر رضا صادق پور که برای خدمت به فوتبال ایران شایسته توجه بیشتر اعضای مجمع است.

ورزش۱۹/میلاد ربیع زاده شمارش های معکوس برای انتخاب تیم جدید مدیریت فوتبال ایران آغاز شده است، انتخاباتی که ۶۹ نفر برای گرفتن سکان مدیریت و سیاستگذاری بر آن به رقابت خواهند پرداخت.

در میان این ۶۹ نفر افراد و چهره های مختلف و نام آشنایی از حوزه های گوناگون به چشم می خورند.

یکی از چهره های جامع شرایط در میان کاندیداهای احراز عضویت در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، رضا صادق پور بازیکن سابق تیم های بانک صادرات و تراکتورسازی تبریز، سرمربی اسبق تیم فوتسال استقلال تهران و تیم ملی فوتبال ساحلی، نائب رئیس اسبق هیئت مدیره باشگاه استقلال، رئیس سابق آکادمی باشگاه استقلال و مدیرعامل سابق باشگاه راه آهن تهران است.

فردی تحصیلکرده که از استان محروم و جنگ زده کرمانشاه رشد کرد و با اتکاء به خداوند و توانایی های شخصی اش، بدون داشتن هیچ گونه حمایت رسانه ای در فوتبال به جایگاه های خوبی رسید.

رضا صادق پور با بهره گیری از توانمندی های خود نه تنها در فوتبال کشور رشد و نمود پیدا کرد، بلکه در حوزه کاری نیز پیشرفت چشم گیری داشت و از یک کارمند معمولی بانک به یکی از مدیران ارشد سیستم یانکی کشور تبدیل شد.

شاید به جرات بتوان گفت پس از مرحوم محمد رنجبر ملقب به رئیس بزرگ فوتبال ایران، رضا صادق پور اسطوره ی فوتبال و بلکه ورزش استان کرمانشاه است، بازیکنی که در دهه ۷۰ با نام رضا چیکو جایگاه خوبی برای خود در میان هواداران پرشور و متعصب تراکتورسازی تبریز دست و پا کرد.

صادق پور پس از آویختن کفش هایش در کنار ادامه تحصیلات آکادمیک، وارد عرصه های مربیگری و مدیریت فوتبال شد تا در این حوزه ها هم منشاء خدمات به فوتبال کشور شود به گونه ای که بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند استارت موفقیت در فوتبال ساحلی ایران با رضا صادق پور به عنوان سرمربی تیم ملی زده شد. فردی که در دوران مدیریت اش بر آکادمی باشگاه استقلال تهران، تیم های پایه این باشگاه با نظم و انضباط و عملکردی بهتر نسبت به گذشته فعالیت می کردند.

در این مقال، مجال پرداختن بیشتر به کارنامه رضا صادق پور در فوتبال ایران نیست اما در همین حد می توان بسنده کرد که فردی با داشتن تجربه در بخش های مختلف فوتبال، دارای ویژگی های منحصر به فرد و حضور در منصب های گوناگون این رشته جذاب و پرطرفدار، قطعا شایسته قرار گرفتن در یکی ار کرسی های هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال است چرا که امثال رضا صادق پور از جنس فوتبال و دارای تجربه به عنوان بازیکن، مربی و مدیر بیش از دیگران به زوایای مختلف این رشته واقف و با دانش بیشتری مسائل و موارد مربوط به آن را لمس می کنند.

روز یکشنبه ۱۰ اسنفد ۱۳۹۹ روزی است که چشم فوتبال دوستان ایران به دستان اعضای مجمع فدراسیونی است که تصمیم آنها در فرهنگ، اجتماع و اقتصاد ۴ ساله پیش رو تاثیرات بسزایی دارد، پس شایسته است این عزیزان به دور از هر گونه فضا سازی رسانه ای، فشارهای سیاسی و لابی های قدرت، با اتخاب افراد شایسته، متخصص و سلامت مانند دکتر رضا صادق پور، عرصه را برای رشد، توسعه و اقتدار فوتبال ایران هموار کنند.