مربی تیم ملی کشتی آزاد ایران معتقد است نفرات اعزامی به تورنمنت بین المللی جام آلانز روسیه می توانند به خوبی در برابر رقبای توانمند خود محک بخورند.

به گزارش ورزش۱۹، ابراهیم مهربان پیش از اعزام تیم منتخب کشتی آزاد کشورمان به به تورنمنت بین المللی جام آلانز روسیه گفت: نفرات منتخب طبق برنامه امروز به روسیه اعزام می‌شوند که این تورنمنت با توجه برنامه های کادر فنی می تواند اهمیت بسزایی در شناخت بیشتر ما از بچه ها و محک خوردن آنها در برابر رقبای خارجی داشته باشد.
وی در خصوص سطح کمی و کیفی این تورنمنت تصریح کرد: همواره تورنمنت هایی که درروسیه برگزار می شود از سطح کیفی خوبی برخوردار است به ویژه اینکه تورنمنت جام آلانز قرار است در قفقاز برگزار شود که منطقه ای کشتی خیز در روسیه به حساب می آید.
مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در خصوص خط خوردن مرتضی قیاسی از تیم اعزامی به روسیه نیز گفت: بحث خط خوردن مطرح نیست و حذف نام قیاسی از جمع آزادکاران اعزامی به هیچ عنوان دلیل فنی نداشت. این اعزام طبق تفاهم نامه بین فدراسیون‌های کشتی ایران و روسیه صورت می گیرد و از آنجایی که تمام هزینه های تیم ایران توسط میزبان پرداخت می شود باید در هر وزن یک کشتی گیر را اعزام می کردیم. به همین دلیل نتوانستیم در وزن ۶۵ کیلوگرم دو کشتی گیر را معرفی کنیم و به ناچار نام قیاسی از لیست خارج شد.
رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام آلانز روسیه روزهای ۱۵ تا ۱۷ آذرماه در ولادی قفقاز روسیه برگزار می شود. ترکیب تیم منتخب کشتی آزاد ایران که ساعت ۱۱ امروز (پنجشنبه) به روسیه اعزام می شود به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک
۶۱ کیلوگرم: مجید داستان
۶۵ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی
۹۲ کیلوگرم: محمدجواد ابراهیمی
۹۷ کیلوگرم: عباس فروتن
۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع
مربیان: ابراهیم مهربان و اویس ملاح

  • منبع خبر : مهر