به گزارش ورزش19، کمیته آسیایی پارالمپیک اعلام کرد هفت نامزد برای حضور در کمیته 5 نفره ورزشکاران ثبت نام کرده‌اند تا در رقابتی که در زمان  برگزاری پاراآسیایی 2017 برگزار می‌شود، آرای لازم را کسب کنند. جونیچی کاوایی، شناگر ژاپنی که در 5 دوره بازی‌های پارالمپیک حضور داشته و مدال آورده، از نامزدهای شاخص این […]

به گزارش ورزش19، کمیته آسیایی پارالمپیک اعلام کرد هفت نامزد برای حضور در کمیته 5 نفره ورزشکاران ثبت نام کرده‌اند تا در رقابتی که در زمان  برگزاری پاراآسیایی 2017 برگزار می‌شود، آرای لازم را کسب کنند.

جونیچی کاوایی، شناگر ژاپنی که در 5 دوره بازی‌های پارالمپیک حضور داشته و مدال آورده، از نامزدهای شاخص این رقابت است. علیم مدال‌آور سنگاپوری در تیراندازی با کمان و محمد محمد دونده سوریه‌ای از دیگر نامزدهای این عنوان هستند. جئونگ مین لی از کره جنوبی، مسعود موهایل از امارات متحده عربی و ین جان وان از چین از دیگر نامزدها هستند. در این فهرست، سیامند رحمان قهرمان پاورلیفتینگ جهان نیز حضور دارد که عنوان قویترین ورزشکار پارالمپیک را یدک می‌کشد.

هو گیونگ یو، تیرانداز کره‌ای اکنون ریاست این کمیته را برعهده دارد. 5 عضو منتخب این کمیته، رئیس را انتخاب می‌کنند که عضو هیئت اجرایی کمیته آسیایی خواهد بود. البته، این کمیته می‌تواند دو عضو دیگر را منصوب کند که هدف از آن، مطمئن شدن از حضور نمایندگان مختلف جنبش پارالمپیک در قاره آسیا در این کمیته است.

تمام ورزشکارانی که در بازی‌های پاراآسیایی 2018 اندونزی حضور دارند، می‌توانند در انتخابات کمیته ورزشکاران حضور داشته و از بین این هفت نفر، 5 عضو را انتخاب کنند.