مشکل ملی‌پوشان سرباز هندبال برای همراهی تیم ملی جهت شرکت در قهرمانی آسیا حل شد.

به گزارش ورزش۱۹، در جلسه علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال با سرتیپ دوم سید کمال پیمبری، رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح  و سرهنگ موذنی مشکل اعزام ملی‌پوشان سرباز برای مسابقات قهرمانی آسیا حل شد. در این نشست سرتیپ پیمبری قول حل مشکل ملی پوشان سرباز برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیایی پیش رو را به رییس فدراسیون داد تا بدون مشکلی تیم ملی را در این مساباقت همراهی کنند.

ابتدا سید کمال پیمبری با اشاره به ظرفیت نیروهای مسلح افزود:حضور بیش از ۴۰۰ هزار نفر در قالب نیورهای مسلح اعم از ارتش ، سپاه و نیروهای نظامی و انتظامی پتانسیل بالقوه ای برای حضور  فدراسیون‌های ورزشی از جمله هندبال فراهم  کرده که نمی توان به سادگی از آن گذشت. رشته هندبال هم برای افزایش سطح آمادگی جسمانی سربازان و کارکنان نیروهای مسلح مفید بوده و می تواند جذاب باشد.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: با تصویب قانون جدید مهارت آموزی این تعداد سرباز و اختصاص بیش از ۴۰ هزار نفر برای امر تربیت بدنی و ورزش فرصت خوبی برای هندبال مهیاست تا از این ظرفیت استفاده  کند و مجموعه سخت افزاری و نرم افزاری نیروهای مسلح آمادگی همه گونه همکاری را با فدراسیون هندبال دارد.

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هم با ابراز خوشحالی از برگزاری این نشست گفت : فدراسیون هندبال و به طور کلی ورزش هندبال به عنوان مادر ورزش‌های توپی می‌تواند با تعامل بهتر با تربیت بدنی نیروهای مسلح زمینه تکاپوی بیشتر در این رشته را فراهم سازد.

 امیر حسن پور، نایب رئیس فدراسیون هم از ظرفیت‌های هندبال در بخش آموزش و در اختیار قرار دادن مربیان و مدرسان برای جامعه نیروهای مسلح خبر داد و گفت : از این فرصت جهت آموزش هندبال به مهارت‌های ویژه نیروهای مسلح باید استفاده کرد و زمینه این همکاری کاملا آماده است.

  • منبع خبر : ایسنا