کنفدراسیون فوتبال آسیا در تازه ترین احکام انضباطی خود بار دیگر فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه های استقلال و پرسپولیس را جریمه کرد.

به گزارش ورزش۱۹، کمتیه انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای ا ف سی) در تازه ترین احکام خود فدراسیون فوتبال ایران را به دلیل عدم فراخوانده شدن یکی از ۱۱ بازیکن ترکیب اصلی در کنفرانس خبری پس از بازی مقابل چین در جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا با اخطار کتبی و به دلیل نقض یکی دیگر از قوانین این کنفدراسیون مبنی بر عدم نصب نشان مخصوص بازی ها بر روی آستین پیراهن های بازیکنان در دیدار مقابل ژاپن در امارات هزار دلار جریمه کرد.
علاوه بر این، باشگاه پرسپولیس نیز به دلیل عدم دست دادن با بازیکنان حریف در پایان دیدار مقابل السد در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هزار و ۲۵۰ دلار جریمه شد.
باشگاه استقلال نیز به دلیل اینکه در بازی مقابل العین در مرحله گروهی لیگ قهرمانان در ورزشگاه آزادی با ورود دیرتر از موعد به زمین بازی موجب تاخیر یک دقیقه و ۲۵ ثانیه ای در آغاز نیمه دوم شده بود، مشابه پرسپولیس هزار و ۲۵۰ دلار جریمه شد.
ذکر این نکته خالی از لطف نیست که کمیته انضباطی ای اف سی به تازگی، باشگاه ذوب آهن را به دلیل عدم شماره گذاری صندلی های ورزشگاه در زمان بلیت فروشی بازی مقابل الزورا عراق در لیگ قهرمانان آسیا، ۷۵۰ دلار جریمه کرده بود؛ تیم استقلال نیز به دلیل تخلفی مشابه در بازی برابر العین، ۷۵۰ دلار جریمه شد؛ اما باشگاه پرسپولیس به دلیل تکرار تخلف مذکور که در بازی این تیم مقابل پاختاکور ازبکستان رخ داد، به پرداخت۱۲۵۰ دلار محکوم شده بود.
علاوه بر این، فدراسیون فوتبال ایران نیز به دلیل نقض ماده ۳۸ مقررات مربوط به ورزشگاه ها (عدم شماره گذاری صندلی ها) در بازی های مرحله انتخابی المپیک ۲۰۲۰ که به طور متمرکز در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، با توبیخ کتبی روبرو شده بود.

  • منبع خبر : ایرنا