به گزارش ورزش19، علیرضا سهرابیان روز پنجشنبه اظهار داشت: فدراسیون قایقرانی با چهار زیرمجموعه بزرگ و رشته های المپیکی یکی از مهمترین فدراسیون های ایران به شمار می رود. برای توسعه و پیشرفت این رشته باید یک برنامه مدون و یک دورنمای کلی چهار ساله تدوین کنیم. نباید سخنان من در حد شعار باقی بماند […]

به گزارش ورزش19، علیرضا سهرابیان روز پنجشنبه اظهار داشت: فدراسیون قایقرانی با چهار زیرمجموعه بزرگ و رشته های المپیکی یکی از مهمترین فدراسیون های ایران به شمار می رود. برای توسعه و پیشرفت این رشته باید یک برنامه مدون و یک دورنمای کلی چهار ساله تدوین کنیم. نباید سخنان من در حد شعار باقی بماند بلکه نیاز داریم که آن را در عمل نیز پیاده کنیم تا نتیجه آن در چهار سال آینده مشخص شود.
رییس جدید فدراسیون قایقرانی در زمینه توجه به رده های سنی پایه، تاکید کرد: لازمه توسعه قایقرانی، تبدیل آن به یک ورزش همگانی است تا استعدادهای این رشته در سراسر کشور شناسایی شود. اگر برنامه استعدادیابی به صورت گسترده در سطح جامعه رواج پیدا کند بدون شک می توانیم شاهد حضور نخبه های جدید در این رشته باشیم. البته لازمه این کار، آماده کردن زیرساخت و وسایل مورد نیاز کودکان و نوجوانان است کاری که در بیشتر کشورهای صاحب نام در این رشته انجام می شود.
او با بیان اینکه ورزشکاران، مربیان و صاحبنظران عضوی از خانواده قایقرانی هستند، یادآور شد: دست همکاری را به سمت تمام کسانی که در قایقرانی فعال هستند دراز می کنم. رقابت در مجمع انتخاباتی مانند هر مسابقه دیگری یک رقابت دوستانه بود. من تمامی این افراد را عضو خانواده قایقرانی می دانم و از نظرات و ایده های آنان نهایت استفاده را خواهم کرد.
به گزارش ایرنا، علیرضا سهرابیان در مجمع انتخاباتی فدراسیون قایقرانی که روز سه شنبه (7 اسفند) در هتل المپیک برگزار شد توانست با کسب 21 رای برای چهار سال ریاست این فدراسیون را بر عهده بگیرد. پیش از او «غلامرضا امینی» رییس فدراسیون بود که به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان نتوانست در انتخابات این دوره ثبت نام کند.
از شهریور ماه سال جاری (1398) احمد گواری سرپرستی فدراسیون را عهده دار بود.
سهرابیان عضو پیشین تیم ملی قایقرانی ایران است که سمت هایی مانند عضویت در هیات علمی دانشگاه آزاد، رییس کمیته تحقیق و پژوهش فدراسیون قایقرانی، عضویت در هیات رییسه فدراسیون ورزش ملی دانشجویی جمهوری اسلامی ایران، عضویت در هیات رئیسه فدراسیون قایقرانی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل برتر ورزش کشور در سال 1388 و داور رسمی فدراسیون جهانی قایقرانی را در کارنامه مدیریتی و ورزشی خود دارد./ایرنا