به گزارش ورزش 19 ، پرسپولیس در چارچوب بازی عقب‌افتاده خود از هفته یازدهم لیگ برتر از ساعت 16:15 امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه آزادی میزبان ذوب‌آهن خواهد بود تا یک بار دیگر شاهد تقابل برانکو ایوانکوویچ و علیرضا منصوریان باشیم. یکی از نکات روشن کارنامه مربیگری سرمربی جدیدی ذوب‌آهن نباختن به تیم برانکوست و همین […]

به گزارش ورزش 19 ، پرسپولیس در چارچوب بازی عقب‌افتاده خود از هفته یازدهم لیگ برتر از ساعت 16:15 امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه آزادی میزبان ذوب‌آهن خواهد بود تا یک بار دیگر شاهد تقابل برانکو ایوانکوویچ و علیرضا منصوریان باشیم. یکی از نکات روشن کارنامه مربیگری سرمربی جدیدی ذوب‌آهن نباختن به تیم برانکوست و همین مسئله ناخودآگاده حساسیت بازی امروز پرسپولیس و ذوب‌آهن را بیشتر می‌کند.

پرسپولیس به مانند بازی‌های قبل خود در این فصل چند مهره اصلی‌اش از جمله سیامک نعمتی و شایان مصلح  را در اختیار ندارد، موردی که حداقل برانکو ایوانکوویچ به آن عادت کرده است. به خاطر همین هم او در بازی‌های اخیر تیمش مجبور شده از چند مهره جوان بعد از مدت‌ها استفاده کند، اتفاقی که به گفته خود برانکو در بازی‌های آینده پررنگ‌تر هم خواهد شد. از این جهت که هم تعداد مصدومان پرسپولیس بازی به بازی در حال افزایش بوده و هم خستگی شدید بر سرخپوشان تا حدی غلبه کرده است.

مسئله دیگری که حساسیت این بازی را بیشتر می‌کند این است که برانکو و تیمش اصلاً دوست ندارند فاصله‌شان با صدر جدول بیشتر شود. برانکو در نشست خبری قبل از مسابقه به این مورد اشاره کرد و آن را یکی از دلایل انگیزه بالای شاگردانش برای شکست ذوب‌آهن دانست. در حال حاضر پرسپولیس پنج امتیاز با صدرنشین جدول که سپاهان باشد، فاصله دارد و اگر بتواند این بازی عقب افتاده خود را ببرد و هفته آینده در دیدار رودررو مقابل صدرنشین فعلی لیگ هم برنده باشد آن وقت یک امتیاز از  تیم قلعه‌نویی جلو خواهد افتاد.

شرایط ذوب‌آهن آنقدر بد است که وقتی از علیرضا منصوریان در نشست خبری پرسیده شد که آیا می‌تواند رکورد نباختنش مقابل پرسپولیس را حفظ کند، بر این نکته تأکید داشت که مصاف‌های قبلی‌اش با پرسپولیس با تیم‌هایی به مراتب بهتر بوده است. این یعنی اینکه منصوریان خودش هم می‌داند تیمش برای بازگشت به روز‌های خوب کار دارد. نایب قهرمان فصل پیش در حال حاضر با 12 امتیاز از 13 بازی در بین تیم‌های ته جدولی برای بقا می‌جنگد. شاید بدبین‌ترین هوادار ذوب‌آهن هم در ابتدای فصل چنین جایگاهی را برای تیمش پیش‌بینی نمی‌کرد، اما نایب قهرمان پیشین آسیا روندی نزولی را طی هفته‌های اخیر طی کرده و هفته به هفته به پایین جدول نزدیک‌تر می‌شود.

به نظر می‌آید منصوریان تیمش را امروز برای نباختن مقابل پرسپولیس ارنج کند و از این‌رو باید منتظر یک بازی بسته از سوی تیم اصفهانی باشیم. هر چند کمتر تیمی در لیگ دیده می‌شود که مقابل تیم برانکو شهامت تهاجمی بازی کردن را داشته باشد و هر وقت این اتفاق افتاده، پرسپولیس تیم برنده میدان بوده است / تسنیم