باشگاه ذوب آهن با انتشار بیانیه‌ای به تصمیمات داوری علیه این تیم به شدت اعتراض کرد.

به گزارش ورزش ۱۹ ، تیم فوتبال ذوب آهن در فصل جاری نتایج خوبی کسب نکرده است و در هفته‌های اخیر نتوانسته امتیازات لازم را برای فرار از منطقه خطر به دست بیاورد. البته داوری‌های بعضی از بازی‌های این تیم در این فصل، مخصوصا بازی‌های آخر، صدای اعتراض بازیکنان، کادر فنی و مسئولان این باشگاه را بلند کرده است. آن‌ها اعتقاد دارند اشتباهات داوری در نتایج این تیم بسیار تاثیرگذار بوده است. دیشب هم ذوب آهن با تساوی یک بر یک برابر نفت مسجد سلیمان متوقف شد. بعد از بازی بوناچیچ، سرمربی این تیم به شدت به داوری اعتراض کرد و اعتقاد داشت گل حریف در شرایط آفساید به ثمر رسیده و اخراج بازیکن تیمش هم نادرست بوده است. در همین رابطه باشگاه ذوب آهن در اعتراض به اشتباهات داوری علیه تیم فوتبال این باشگاه بیانیه‌ای صادر کرد که در بخشی از آن آمده است:

“دیگر کار از اشتباه، خطای دید و داور هم انسان است و جایز الخطا، گذشته است. آنچه در طول این فصل و بویژه در هفته‌های اخیر بر سر تیم فوتبال ذوب آهن آمده است را با هیچ حرف و سخنی نمی‌توان توجیه کرد. در این فصل اشتباهات فاحش و مکرر داوری تیم فوتبال پرافتخار ذوب آهن را در آستانه سقوط به دسته پایین تر قرار داده و هیچکس هم پاسخگو نیست! اشتباهاتی که از مرز سهوی بودن فراتر رفته و عذرخواهی های پیاپی مسئولین هم دردی را از شرایط کنونی ما دوا نخواهد کرد.

اشتباهات تاثیر گذار داوری در حداقل ٩ دیدار این فصل جایی برای دفاع باقی نمی‌گذارد و در همین چند مسابقه اخیر نیم فصل دوم رقابت‌ها، تیم فوتبال ذوب آهن به طور مستقیم و با مستندات موجود، از قضاوت اشتباه تیم‌های داوری دیدار با استقلال تهران، سپاهان، پیکان، پدیده شهر خودرو، ماشین سازی و نفت مسجد سلیمان  ضربه خورده است.”

به عنوان مثال و شاهدی بر این مدعا، در مسابقه با تیم فوتبال ماشین سازی تبریز همه جامعه فوتبال ایران به عینه مشاهده کردند که دو گل صد درصد سالم ذوب آهن نادیده انگاشته شد و کاپیتان خوش اخلاق تیم فوتبال ذوب آهن اخراج شد و از طرفی در مسابقه شب گذشته هم گل مردود و صد درصد آفساید تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان و خطا و اخراج کاملا اشتباه نژاد مهدی مدافع تیم فوتبال ذوب آهن به علاوه اشتباهات ریز و درشت دیگر، نشانگر همین مساله است که اراده‌ای فراتر از اشتباهات داوری معمول، ذوب آهن را نشانه رفته‌اند.”

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: “گویا در جلسه‌های پشت پرده فوتبال ایران به این استدلال و نتیجه رسیده‌اند که یک تیم لیگ برتری برای استان اصفهان کافی است و جای بسیار تاسف دارد که به اذعان همه و همه، فوتبال اصفهان و دو تیم اصفهانی ذوب آهن و سپاهان از سالیان گذشته تاکنون، افتخارات بیشماری را برای فوتبال این مرز و بوم رقم زده‌اند که بر همگان عیان است. “

  • منبع خبر : ایسنا