در فصل نوزدهم لیگ برتر جمعا ۲۳ دروازه‌بان درون دروازه ۱۶ تیم قرار گرفتند که تیم گل گهر با استفاده از ۳ بازیکن بیشترین سهم را در این میان دارد.

به گزارش ورزش۱۹، در چهار هفته گذشته از رقابتهای لیگ برتر ۳۲ دیدار در چارچوب این مسابقات برگزار شده و ۱۶ تیم این حاضر از ۲۳ دروازه بان استفاده کرده اند. از این تعداد، تنها ۳ دروازه بان خارجی بوده و ۲۰ دروازه بان دیگر ایرانی هستند.
در بین ۱۶ تیم لیگ برتری، گل گهر سیرجان در ۴ بازی از ۳ دروازه‌بان استفاده کرده تا از این نظر آمار جالبی از خود به جای گذاشته باشد. میلاد فراهانی، عبدالله حسینی و مهرداد بشاگردی ۳ دروازه‌بانی هستند که در این ۴ دیدار برای سیرجانی‌ها به میدان رفته‌اند.
تیم‌های پیکان، پرسپولیس، ذوب آهن، شاهین بوشهر، صنعت نفت و نفت مسجد سلیمان هم تیم‌هایی هستند که هر کدام از دو دروازه‌بان استفاده کرده‌اند و سایر تیم‌ها در هر چهار بازی تنها از یک گلر سود برده‌اند.
در این ۴ هفته تنها یک دروازه‌بان با کارت قرمز داور جریمه شخصی شده است. «ماکسیم کوویلیتایا» سنگربان تیم شاهین بوشهر در دقیقه ۶ هفته دوم از زمین اخراج شد و جای او را ابوالفضل درویشند گرفت.
تنها دروازه‌بانی که در جریان بازی با تصمیم سرمربی تعویض شده، وحید شیخ ویسی دروازه‌بان تیم فوتبال پیکان است. شیخ ویسی در هفته دوم و در دیدار پیکان مقابل نساجی بعد از خوردن ۳ گل در دقیقه ۵۴ تعویض شد و جای خود را به مهدی امینی داد.
سید حسین حسینی از استقلال، حامد فلاح زاده از سایپا، شهاب گردان از فولاد و حامد لک از ماشین سازی نیز دروازه‌بان هایی هستند که هر کدام یک بار با کارت زرد داوران جریمه شده‌اند.
بهترین عملکرد را در بین ۲۳ دروازه‌بان، رشید مظاهری و پیام نیازمند با ۳۶۰ دقیقه بسته نگه داشتن دروازه شان داشتند.
رادشوویچ (پرسپولیس)، رحمتی (شهر خودرو)، بهزادی (ذوب آهن) و گردان (فولاد) نیز با دو کلین شیت دیگر دروازه‌بان‌های برتر ۴ هفته ابتدایی هستند.
حامد لک از ماشین سازی با ۸ گل در ۴ بازی ضعیف ترین عملکرد را در بین دروازه‌بان‌ها دارد و پس از وی نیز محمد امین رضایی از نساجی با ۷ گل خورده در ۴ بازی دومین دروازه‌بان ضعیف این مسابقات است.

  • منبع خبر : مهر