امیرمحمد بخشی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم ایران در بازی‌های جهانی نظامیان (سیزم) موفق شد به مدال برنز برسد.

به گزارش ورزش۱۹، در هفتمین دوره بازی‌های نظامیان جهان (سیزم) ۲۰۱۹، مسابقات تکواندو با حضور ۲۴۴ هوگوپوش از ۴۷ کشور از امروز (چهارشنبه – یکم آبان‌ماه) در “ووهان” چین آغاز شد و به مدت ۴ روز ادامه دارد.

امروز و در نخستین روز این رقابت ها مبارزات اوزان ۷۴- و ۸۷+ کیلوگرم در حال پیگیری است که امیرمحمد بخشی و حسن باغگرایی نمایندگان تکواندو ایران بودند.

امیرمحمد بخشی نماینده وزن ۷۴- کیلوگرم ایران موفق شد در جدول شانس مجدد برابر نماینده برزیل با نتیجه ۱۴ بر صفر به برتری برسد و بر سکوی سومی بایستد.

امیرمحمد در نخستین گام برابر نماینده مصر ۱۹ بر ۶ پیروز شد؛ در ادامه به مصاف هوگوپوش آلمان رفت و نتیجه را ۱۸ بر ۴ به نفع خود به پایان رساند. وی در سومین دیدار با تکواندوکار کره جنوبی مبارزه کرد که ۹ بر ۶ نتیجه را واگذار کرد و به جدول شانس مجدد راه پیدا کرد.

حسن باغگرایی در وزن ۸۷+ کیلوگرم نماینده ایران بود که در نخستین مبارزه برابر تکواندوکار آمریکا نتیجه را در راند طلایی (۸-۶) واگذار کرد و از کسب مدال بازماند.

هدایت این تیم برعهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربی است.

رقابت‌های المپیک نظامیان جهان ۲G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷.۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

  • منبع خبر : ایسنا