به گزارش ورزش19، بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد تا این کشور آسیایی میزبان یک رقابت بزرگ بین المللی دیگر باشد. برگزار کنندگان المپیک ۲۰۲۰ اعلام کردند که همه مدال‌های بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ از بازیافت زباله‌های الکترونیکی ساخته خواهند شد. ژاپن از سال ۲۰۱۷ مشغول جمع‌آوری و بازیافت زباله‌های الکترونیکی مثل موبایل […]

به گزارش ورزش19، بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد تا این کشور آسیایی میزبان یک رقابت بزرگ بین المللی دیگر باشد.

برگزار کنندگان المپیک ۲۰۲۰ اعلام کردند که همه مدال‌های بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ از بازیافت زباله‌های الکترونیکی ساخته خواهند شد.

ژاپن از سال ۲۰۱۷ مشغول جمع‌آوری و بازیافت زباله‌های الکترونیکی مثل موبایل و انواع رایانه‌ها است تا از طریق استخراج کردن طلا و نقره و برنز آنها همه مدال‌های خود را برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ بسازد تا آنها نشان دهند که در همه زمینه‌ها دست به نوآوری می‌زنند.

طبق اعلام برگزار کنندگان بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ آنها توانسته‌اند حدود ۳۰ کیلو گرم طلا، ۴ کیلو گرم نقره و ۳ کیلو گرم برنز از این زباله‌های الکترونیکی جمع‌آوری کنند.