فروتن گل آرا بوکسور مشهور کرمانشاهی که سابقه عضویت در تیم ملی را دارد از آرزوهایش حرف می زند.

به گزارش ورزش ۱۹، فروتن گل آرا خصوص اینکه چه توقعی باید از تیم ملی بوکس در رقابت‌های جهانی داشته باشیم، اظهار داشت: کمتر از ۴ ماه است که کادرفنی جدید هدایت تیم ملی بوکس را بر عهده گرفته و نباید توقع زیادی از این تیم داشته باشیم. همین که سرمربی تیم جسارت داشت تیم را به جهانی بفرستد و دنبال رزومه جمع کردن نیست، نکته بسیار مثبتی است و امیدوارم ملی‌پوشان ما در روسیه عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

وی افزود: بوکسور‌های جوان خوبی داریم که با حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان می‌توانند تجربه خود را افزایش دهند تا در مسابقات کسب سهمیه المپیک بهترین عملکرد را داشته باشند. باید به کادرفنی تیم ملی حداقل یک سال زمان بدهیم تا پس از هر دو مسابقه گزینشی المپیک، نتایج را بررسی کنیم.

کاپیتان تیم ملی بوکس با اشاره به اینکه خودم درخواست دادم تا در رقابت‌های جهانی حضور نداشته باشم، تصریح کرد: همین که تیم پس از ۸ سال به رقابت‌های قهرمانی جهان می‌رود، یک امتیاز مثبت برای تیم مدیریت فدراسیون تلقی می‌شود. بوکسور‌ها قشر مظلومی از جامعه ورزش هستند و وقتی بدانند کسانی هستند که برای تلاش آنها ارزش قائلند، روحیه آنها چندبرابر خواهد شد.

گل‌آرا در پاسخ به این سوال که آیا برای رقابت‌های گزینشی المپیک به تیم ملی برمی‌گردد، اظهار داشت: هر ورزشکاری آرزوی رسیدن به المپیک را دارد و من هم همیشه به سیاست‌های فدراسیون و کادرفنی احترام گذاشتم و برای حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور آماده می‌شوم تا به تیم ملی برسم. امیدوارم یکی از المپین‌های بوکس ایران در المپیک ۲۰۲۰ باشم.

بوکسور باتجربه کشورمان در پایان خاطرنشان کرد: بوکس ورزش رکوردی نیست که از الان پیش‌بینی کنیم چند سهمیه المپیک کسب می‌کنیم، چون این موضوع بار روانی روی تیم ایجاد می‌کند. ابتدا اجازه دهید رقابت‌های قهرمانی جهان تمام شود بعد سراغ سهمیه المپیک برویم. مطمئن هستم هیچ یک از بوکسور‌های ما در میدان بزرگ جهانی کم نمی‌گذارند و با تمام وجود در رینگ مشت می‌زنند.