تفاهم نامه همکاری دو جانبه دانشگاه فرهنگیان با فدراسیون هاکی جمهوری اسلامی ایران به امضاء رسید.

به گزارش ورزش۱۹، در راستای تحقق بخشیدن به اهداف برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، پاسداشت ورزش های ملی،همگانی سازی ورزش و توسعه عمومی ورزش مفرح هاکی، گسترش سبک زندگی فعال در آحاد مردم و بویژه جامعه دانشگاهیان و انجام همکاریهای علمی، آموزشی و ورزشی در زمینه های مرتبط با اهداف و برنامه های دو طرف، طی نشستی که روز دوشنبه ۲۳ دیماه ۱۳۹۸ با حضور دکتر بهرام قدیمی رییس فدراسیون هاکی، دکتر پرویز انصاری راد معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان، دکتر سهیلا عبدی نعمت آباد مدیرکل تربیت بدنی، دکترحبیب اله آقاخانی مدیرکل دانشجویی این دانشگاه و حسن اباذری دبیر فدراسیون و دیگر مسئولین و مدیران ستادی در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد، تفاهم نامه همکاری دو جانبه دانشگاه فرهنگیان با فدراسیون هاکی جمهوری اسلامی ایران به امضاء رسید.

دکتر انصاری راد در این جلسه به شبانه روزی بودن دانشجو معلمان و لزوم غنی سازی اوقات فراغت و افزایش سطح سلامتی، تندرستی، تحرک و نشاط آنان تأکید کرد. وی خاطر نشان کرد تربیت‌بدنی و سلامت جز اثرگذارترین ساحت‌های تعلیم و تربیت است که بر دیگر ساحت‌ها نیز اثرگذار است. وی تأکید نمود: دانشگاه فرهنگیان دانشگاهی کلان و با گستره ملی است و از این پتانسیل در جهت توسعه و گسترش این ورزش در سراسر کشور بهره برد.

در ادامه دکتر قدیمی، با توجه به اینکه افزایش سطح سلامتی و تندرستی دانشجویان را بسیار حائز اهمیت است و این نگاه سلامت محور را زمینه ای برای گسترش ورزش در دانشگاه برشمرد. ایشان با اشاره به ظرفیت‌های موجود هر دو طرف، فرصت، امکانات، منابع و فضای مناسب برای این تعامل و شناسایی استعدادهای ورزشی را مثبت ارزیابی کردند.

در پایان نشست به منظور برنامه ریزی، پیگیری و نظارت بر حسن اجرای مطلوب مفاد این تفاهم نامه و تشکیل کمیته مشترک فنی و اجرایی، دکتر سهیلا عبدی مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان و حسن اباذری دبیر فدراسیون هاکی بعنوان نماینده طرفین تعیین و معرفی شدند.

از مهترین مفاد این تفاهم نامه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

همکاری در تدوین و ترسیم برنامه های متنوع در توسعه رشته ورزشی هاکی، برگزاری جشنواره ها، مسابقات و فعالیت های ورزشی در دانشگاه به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانشجو معلمان.
همکاری در راه اندازی و تشکیل انجمن های ورزش هاکی و ارتباط با فدراسیون و هیاتهای استانی.
همکاری در برگزاری همایشها و سمینارهای علمی- تخصصی و آموزش، تالیف و ترجمه کتاب، ارائه مشاوره، تهیه منابع و رسانه های آموزشی مرتبط با ورزش هاکی.
همکاری و مشارکت فدراسیون در شناسایی و استعدادیابی دانشجو معلمان ورزشکار هاکی در دانشگاه و ارتقاء سطح کیفی تیم های ورزشی هاکی دانشگاه، اعزامی به مسابقات استانی، منطقه ای، ملی و بین المللی، برگزاری مسابقات دوستانه و اردوهای مشترک با تیم های ملی هاکی.
همکاری در برگزاری دوره های دانش افزایی، آموزشی، مربیگری و داوری ملی و بین المللی رشته ورزشی هاکی برای دانشجو معلمان، کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه.
همکاری در جهت ترویج ورزش هاکی در دانشگاه برای جذب و مشارکت حداکثری دانشجو معلمان و پرسنل دانشگاه از طریق ایجاد زیر ساخت ها ، فضاها و امکانات و تجهیزات مورد نیاز.
همکاری درجذب اسپانسر برای همکاری و مساعدت در تجهیز وسایل ورزشی هاکی در دانشگاه.
همکاری در تامین نیروی انسانی متخصص در برگزاری جشنواره ها و مسابقات ورزشی و شرکت در مسابقات و جشنواره های ورزشی دانشگاه و اعزام تیمهای دانشجو معلمان به مسابقات و اردوهای ملی و برون مرزی.
استفاده بهینه از منابع، خدمات و امکانات موجود طرفین در رشته ورزشی هاکی و برگزاری نمایشگاه تجهیزات و وسایل ورزش هاکی و ارائه اهم فعالیت ها و رویدادهای فدراسیون در ایام برگزاری مسابقات، رویدادها و جشنواره های ورزشی.
همکاری در حمایت از تیم های منتخب هاکی دانشگاه (دختران- پسران- پرسنل) و تخصیص سهمیه حضور در لیگهای استانی و کشوری و همچنین انتخابی تیم های ملی.

  • منبع خبر : ورزش۱۹