فدراسیون کشتی با توجه به تغییر رئیس و برخی مسئولان این فدراسیون در نظر دارد رقابتهای لیگ برتر را احیا و پس از مدتها با حال و هوای دوران طلایی خود برگزار کند.

به گزارش ورزش۱۹، علیرضا دبیر بلافاصله بعد از رسیدن به ریاست فدراسیون کشتی در نخستین گام‌ تغییر و تحولات خود در سیستم اجرایی فدراسیون به سراغ کمیته لیگ رفت. کمیته ای که پیش از حضور علیرضا دبیر توسط مهدی توکلی اداره می شد، ولی با توجه به حضور رئیس جدید، مسئولیتش به عبدالمهدی نصیرزاده یکی از رقبای انتخاباتی علیرضا دبیر سپرده شد.

با توجه به این تغییرات، نوبت به رایزنی رئیس جدید کمیته لیگ کشتی با اسپانسرها و باشگاه‌های علاقمند به حضور در این عرصه رسید. در همین راستا به تازگی نشستی با حضور علیرضا دبیر، نصیرزاده و مدیرعامل باشگاه گل گهر سیرجان برگزار شده که گفته می شود این باشگاه کرمانی در نظر دارد در رقابتهای لیگ برتر امسال تیمداری کند.

علیرضا دبیر در این نشست ضمن قدردانی از توجه مسئولین گل گهر به ورزش ملی کشورمان گفت: باشگاه فرهنگی ورزشی گل گهر یکی از باشگاه‌هایی است که همواره در همراهی جامعه کشتی پیشرو بوده است. توجه ویژه باشگاه به ورزش کشتی باعث ارتقا قابل توجه این رشته در استان کرمان شده که امیدواریم با برنامه تدوین شده و برگزاری لیگ پایه در مناطق نه‌ گانه شاهد حضور استعدادهای ناب بیشتری از این خطه درتیم های ملی باشیم.

ملارحمن مدیرعامل گل گهر سیرجان نیز در حاشیه این نشست گفت: گل گهر بنا به رسالت اجتماعی خود حتما حمایت ویژه‌ای از ورزش اول کشور که بار اصلی مدال آوری درالمپیک و آوردگاه‌های جهانی را به دوش می کشد به عمل خواهد آورد.

نصیرزاده نیز خواهان حضور باشگاه گل گهر سیرجان در لیگ برتر کشتی شد و افزود: تیم های اول و دوم این دوره از مسابقات جواز حضور در لیگ باشگاه های جهان را کسب خواهند کرد، ضمن اینکه پیرو تفاهم صورت گرفته، مقرر است مسابقات لیگ برتر کشتی به صورت زنده از شبکه ورزش و سه سیما پخش شود که این موارد می تواند دلایل موجهی جهت سرمایه گذاری باشگاه گل گهر سیرجان در این رقابتها باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به برنامه ریزی فدراسیون کشتی و همچنین زمان برگزاری رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان، قرار است مسابقات لیگ برتر کشتی با به حد نصاب رسیدن تیم های شرکت کننده در مهرماه سالجاری آغاز شود.

  • منبع خبر : مهر