رییس انجمن والیبال نشسته فدراسیون جانبازان و معلولین با بیان اینکه استمرار قهرمانی های ایران در این رشته به دلیل دانش بومی مربیان و انگیزه بازیکنان است، گفت: کشورهایی مانند آلمان و برزیل در طول یک سال گذشته درخواست برگزاری اردوی مشترک با تیم ملی ایران را داشته اند.

به گزارش ورزش۱۹، «علی کشفیا» با اشاره به اردوی مشترک تیم های والیبال نشسته ایران و روسیه اظهار داشت: تنها کشور روسیه نیست که درخواست اردوی مشترک با ایران را دارد بلکه کشورهایی مانند آلمان، برزیل و … در یکسال گذشته درخواست برگزاری اردوی مشترک با تیم ملی والیبال نشسته ایران داشته اند.
پیشکسوت والیبال نشسته ایران ادامه داد: آنچه تیم ملی ایران را در این رشته به یک برند جهانی تبدیل کرده است، دانش بومی مربیان و انگیزه ورزشکاران است. این تیم در چهار دهه گذشته با راهبردهای خاص و برنامه های بلند مدت همواره در بین سه تیم برتر جهان قرار گرفته است.
سرپرست تیم والیبال نشسته با اشاره به رقابت های پیش روی این تیم در سال ۱۳۹۸ گفت: یکی از مهمترین مسابقات پیش رو قهرمانی آسیا در تایلند (تیرماه) است که ما اردوهای آمادگی آن را از اسفندماه ۹۷ آغاز کرده ایم و پس از آن نیز باید در لیگ جهانی این رشته شرکت کنیم. همچنین رقابت های لیگ جهانی والیبال نشسته آبان ماه امسال به میزبانی مشهد مقدس برگزار می شود.
وی با اشاره به سختگیری مربیان و کادر فنی در تمرینات گفت: کسب نتایج آسیایی و جهانی موجب شد تا تیم ایران همیشه مدعی اصلی و شماره یک قهرمانی قلمداد شود اما بدون شک رسیدن به سکوی نخست تیمی به سادگی امکان پذیر نیست. آمادگی ورزشکاران به ویژه جوانانی که به تازگی به اردو اضافه شدند یکی از فاکتورهای لازم برای قهرمانی است.
کشفیا در توصیف راهبرد این رشته و تداوم قهرمانی ها اظهار داشت: در نخستین سال های تشکیل تیم ملی والیبال نشسته روحیه ایثار و جهاد ناشی از انقلاب و جنگ در جانبازان وجود داشت و برخی تصور می کردند با بازنشستگی آن نسل دیگر روند افتخار آفرینی ها متوقف می شود اما دانش مربیان و انگیزه ورزشکاران معلول موجب شد تا والیبال نشسته ایران پرافتخارترین رشته تیمی لقب گیرد.

  • منبع خبر : ایرنا